Dariusz Brzostek

Dariusz Brzostek
 • Wielkanoc 2021. Jakie dni wolne od szkoły?

  Wielkanoc 2021. Jakie dni wolne od szkoły?

  Już niedługo Wielkanoc! Z końcem marca wierni rozpoczną przygotowania do największego chrześcijańskiego święta. Z okazji Świąt Wielkanocnych w kwietniu wolne od szkoły będą miały dzieci i młodzież. Podpowiadamy kiedy w okresie Świąt Wielkiej Nocy będzie miała miejsce wiosenna przerwa świąteczna.

 • Dzień wagarowicza 2021. Kiedy pierwszy Dzień Wiosny?

  Dzień wagarowicza 2021. Kiedy pierwszy Dzień Wiosny?

  Już wkrótce dzień wagarowicza. ulubiona data uczniów w szkolnym kalendarzu. Chociaż wydarzenie to nie jest żadnym oficjalnym świętem, większość nauczycieli i rodziców podchodzi do tej daty z życzliwością. To jedyny dzień w roku, kiedy pozwala się uczniom na odstępstwo od nauki.

 • Przesilenie wiosenne 2021. Kiedy? Co to jest? Objawy?

  Przesilenie wiosenne 2021. Kiedy? Co to jest? Objawy?

  Astronomiczna wiosna coraz bliżej, o jej nadejściu decyduje przesilenie wiosenne. Nie wszyscy - od razu - ucieszą się z cieplejszych i dłuższych dni czy budzącej się do życia przyrody. Dla wielu osób zmiana pory roku może oznaczać ogólne zmęczenie, rozdrażnienie, obniżoną odporność czy kiepski humor. Zanim odzyskają radość i energię, muszą poradzić sobie z bardzo trudnym okresem przejściowym. Wiosna wiosną, ale u wielu osób organizm musi się dostosować do nowych warunków klimatycznych.

 • Kiedy wypada długi weekend majowy? Kiedy majówka? [DATA, DNI WOLNE]

  Kiedy wypada długi weekend majowy? Kiedy majówka? [DATA, DNI WOLNE]

  Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Dla milionów Polaków to najlepszy długi weekend w ciągu roku, dni o specialnym przeznaczeniu, które każdego roku zaznaczamy w kalendarzu. Jedni świętują spędzając wolne dni w domowym zaciszu, drudzy stawiają na relaks i wyjeżdżają na działki za miasto, a jeszcze inni wypoczywają w populrnych kurortach. Warto już dzisiaj zaplanować sobie majówkę, zarezerwować urlop, aby mieć jak najwięcej dni wolych.

 • Wielkanoc 2021. Kiedy wypada? Data? Kalendarz wielkanocny

  Wielkanoc 2021. Kiedy wypada? Data? Kalendarz wielkanocny

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie w całym roku liturgicznym. Ma ono upamiętniać misterium paschalne Jezusa Chrystusa: Jego mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie. Data tego święta jest ruchoma - Wielkanoc wypada zawsze w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca.

 • Skoki narciarskie. Gdzie i o której godzinie transmisja konkursu indywidualnego?

  Skoki narciarskie. Gdzie i o której godzinie transmisja konkursu indywidualnego?

  W piątek poznamy medalistów mistrzostw świata w Oberstdorfie na dużej skoczni. Sportowych emocji nie zabraknie, wszyscy będziemy trzymać kciuki za polskich zawodników. Czy Piotr Żyła powtórzy sukces sprzed sześciu dni i zdobędzie kolejny złoty medal? Zmagania najlepszych skoczków będzie można oglądać na żywo. Na sportowe emocje zapraszamy już od 15:45. Podpowiadamy o której początek skoków narciarskich?

 • Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Czwartek 4 marca. Gdzie oglądać skoki narciarskie, o której godzinie? Zapowiedź