-
Skazany i uniewinniony kardynał przyjedzie do Torunia. Rydzyk: Męczennik naszych czasów
Kardynał George Pell, oskarżony o pedofilię, skazany na więzienie i następnie oczyszczony z zarzutów przyjedzie do Torunia. Do powitania go z miłością zachęca w Radiu Maryja ks. Tadeusz Rydzyk.
-
Izium we wschodniej Ukrainie. "Deputowany wprowadził wroga do miasta". Ukraińcy mówią o zdradzie
Do Izium we wschodniej Ukrainie, pomiędzy Ługańskiem a Charkowem, dostali się rosyjscy żołnierze i całkowicie odcięli miasto. Miało się im to udać dzięki wskazaniu niechronionej drogi przez Anatolija Fomyczewskiego, deputowanego rady miejskiej.
-
Wojna w Ukrainie. "Apokaliptyczna pustynia" w Irpieniu. Nie widać i nie słychać nikogo
Ulice bez dźwięków, domy bez szyb i samochody bez kierowców - taki krajobraz Irpienia, miasta na przedmieściach Kijowa, pokazuje na swoim nagraniu ukraiński operator Jurij Hruzinow.
-
"GW": Oligarcha Putina działał w Polsce, w kręgu bliskim Ordo Iuris
Kremlowski oligarcha Konstantin Małofiejew i jego organizacja Cargrad wspiera ruchy religijnych fundamentalistów w Europie - donosi "Gazeta Wyborcza". Jak wskazuje dziennik, rosyjski oligarcha ma także mieć powiązania m.in. z Ordo Iuris (chodzi o spotkania ultrakonserwatywnych lobbystów wspierane przez platformę CitizenGo).
-
Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzeliwują kolejne budynki mieszkalne na wschodzie. Są ofiary w Lisiczańsku
Gubernator obwodu ługańskiego, Serhij Gajdaj, poinformował w środę, że o 6:30 rano otworzono ogień w stronę jednego z osiedli. "Ratownicy próbują ratować żywych" - pisze na Telegramie.
-
Jarosław Kaczyński: Jako obywatel mogę powiedzieć, iż chciałbym, by Polska miała broń atomową
W najnowszym wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej" Jarosław Kaczyński wypowiedział się m.in. na temat wojny w Ukrainie oraz jej implikacji dla Rosji, sankcji nałożonych na Rosję oraz nastawienia Niemiec wobec nich, a także tego, czy Polska powinna posiadać broń atomową. Zapowiedział również konkretne działania ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
-
NATO zdecydowało: Więcej sił na wschodzie Europy i systemy przeciw broni masowego rażenia dla Ukrainy
Decyzję w sprawie wysłania czterech grup bojowych do Bułgarii, Rumunii, na Słowację i na Węgry podjęto na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli. NATO zapewni także Ukrainie sprzęt do obrony m.in. przed atakiem chemicznym i biologicznym.
-
Tysiące mieszkańców Mariupola deportowanych do Rosji. Wojsko wywozi ich siłą, zabiera dokumenty
Ukraiński parlament poinformował o wywiezieniu siłą do Rosji nawet 15 tysięcy mieszkańców Mariupola. Żołnierze mają konfiskować paszporty i inne dokumenty tożsamości, a także zabierać telefony komórkowe Ukraińcom.
-
Polowanie na dziennikarzy. Co najmniej pięciu zginęło w Ukrainie, trzech zostało porwanych
Dziennikarze są ostrzeliwani i porywani od początku wojny w Ukrainie. Wyraźne napisy na samochodach i ubraniach, białe flagi i widoczne kamery, nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie - pojawiają się informacje, że dziennikarze są na celowniku rosyjskich wojsk.
-
Chmury dymu nad portem w Berdiańsku. Doszło do eksplozji, ostrzelano rosyjski okręt desantowy "Orsk
W czwartek rano portal NEXTA opublikował zdjęcia pokazujące eksplozję w porcie w Berdiańsku, mniej niż 90 kilometrów od bombardowanego Mariupola. Pojawiły się informacje, że ostrzelany został rosyjski statek. Doniesienia potwierdziła ukraińska marynarka.
-
Uniwersytet Warszawski. Profesor i znany językoznawca oskarżany o molestowanie. "Przyciskał do ściany, dotykał"
Ofiar znanego profesora Uniwersytetu Warszawskiego i językoznawcy może być nawet kilkadziesiąt, a pierwsze przypadki molestowania miały się wydarzyć już 30 lat temu. Ostatnie - w 2020 roku. O sprawie zawiadomiono prokuraturę. - Jedna z kobiet opowiada, że zamknął ją po posiedzeniu na wydziale w sali, zgasił światło i się na nią rzucił. Inne przyciskał do ściany, całował po szyi, napierał na nie ciałem. Sadzał sobie na kolanach, dotykał w miejsca intymne. Molestowania doświadczały zwykle seminarzystki przygotowujące prace magisterskie lub doktoraty - opowiadała autorka reportażu o sprawie.
-
Mysłowice. Na kursie zabrakło teorii, 177 osób może stracić prawo jazdy
Prawo jazdy może zostać odebrane 177 kierowcom w Mysłowicach, informuje "Dziennik Zachodni". Wszystkie osoby uczęszczały na kurs prawa jazdy do szkoły prowadzonej przez Krzysztofa P., który został oskarżony m.in. o podrabianie podpisów kursantów pod zaświadczeniem o odbyciu zajęć z teorii.
-
Siergiej Szojgu ostatni raz był widziany blisko dwa tygodnie temu. Gdzie jest minister obrony Rosji?
Rosyjskie media podają, że minister obrony Siergiej Szojgu nie był widziany już od 12 dni. Pojawiają się doniesienia o problemach ze zdrowiem, nie są one jednak zweryfikowane. Szojgu jest jednym z bliskich współpracowników Władimira Putina.
-
Polska najbardziej przyjaznym krajem dla Ukraińców. Wyprzedziliśmy Litwę, Wielką Brytanię i USA
Serwis Euromaidan Press opublikował dane ankiety przeprowadzonej w piątek 18 marca wśród 1000 Ukraińców powyżej 18 roku życia. Jedno z pytań dotyczyło nastawienia poszczególnych państw wobec mieszkańców Ukrainy. Polska zdominowała to zestawienie jako najbardziej przyjazny kraj.
-
Będą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy? Dworczyk tonuje, Müller sceptyczny, Terlecki: Są dobre prognozy
Krajowy Plan Odbudowy miał finalnie zostać zaakceptowany, ale informację o tym podał minister Nowak, który w rozmowach z przewodniczącą Komisji Europejskiej w tej sprawie nie uczestniczy. Do tych doniesień odnieśli się Michał Dworczyk, Piotr Müller i Ryszard Terlecki.
-
Rozmowa Joe Bidena z Xi Jinpingiem. Czy dojdzie do zmiany polityki ChRL wobec Rosji?
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych skomentował piątkową rozmowę między prezydentem USA Joe Bidenem a przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem. Chiny mają podtrzymywać swoją gotowość do wsparcia Rosji, a winę za wojnę w Ukrainie zrzucają częściowo na Stany Zjednoczone.
-
Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Tomasz Włostowski: Brakuje rekompensat za sankcje dla krajów, które ponoszą straty
W środę gościem Łukasza Rogojsza był Tomasz Włostowski z kancelarii EU Sanctions w Brukseli. W programie poruszone zostały kwestie sankcji, zarówno na Rosję, jak i Białoruś oraz problemy z rezygnacją z rosyjskiego sektora energetycznego. Zapraszamy!
-
Macron rozmawia z Putinem po raz ósmy. Kolejna próba zawieszenia broni
Prezydent Francji Emmanuel Macron po raz ósmy od rozpoczęcia wojny w Ukrainie miał rozmawiać z prezydentem Władimirem Putinem. Nie ma na razie informacji o konkretnych konsekwencjach tych działań, ale Macron zapowiada, że rozmowy będą kontynuowane.
-
Одеський лікар: Ми не знаємо, що буде ввечері, що буде через тиждень. Але ми готові до приходу цих варварів
21 березня Одесу обстріляли російські військові кораблі. Там 3-4 рази на добу лунає сирена. - Коли починає лунати сигнал, ми не можемо просто припинити операцію і спуститися в підвал, - каже в інтерв'ю Gazeta.pl лікар Сергій Мазур, який працює в одеській лікарні.
-
Ukrainiec Borys Romaczenko, który przeżył nazistowskie obozy koncentracyjne, zginął w ostrzeliwanym Charkowie
W poniedziałek 21 marca została opublikowana informacja o śmierci Borysa Romaczenko, ocalałego z obozów koncentracyjnych. Pocisk wystrzelony przez rosyjskie wojska miał trafić w budynek, w którym znajdowało się jego mieszkanie. Romaczenko zginął w Charkowie w piątek.