-
"Okres w moim życiu". Był, jest lub będzie. Pożegnajmy wstyd i zadbajmy o dostęp do środków higienicznych [O AKCJI]
Ile razy wstydziłaś się powiedzieć, że masz okres? Ile razy czułaś spadek formy, ból i "dawałaś radę"? Menstruacja i wszystko, co za sobą niesie, to na pewnym etapie życia nieodłączna towarzyszka połowy z nas. A nadal jest tematem tabu. 42 proc. kobiet przyznaje, że w ich domach nie rozmawia się o okresie. Dlatego 8 marca odwstydzamy okres i rozmawiamy o nim otwarcie.
-
Czy Solidarna Polska opuści Zjednoczoną Prawicę? Cymański w Gazeta.pl: Oczywiście, że zostajemy
- To spora cena za pozostanie w Zjednoczonej Prawicy, bo dla nas to ważna rzecz - tak o ustawie ws. Sądu Najwyższego mówił gość czwartkowej Porannej Rozmowy Gazeta.pl Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Nowelizacja ma umożliwić odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski.
-
Kto to powiedział - polscy politycy czy rosyjska propaganda? QUIZ - wyjaśniamy manipulacje [10 PRZYKŁADÓW]
Wszystkie wypowiedzi z naszego quizu zawierają bardziej lub mniej oczywistą nieprawdę czy manipulację. Niestety połowa z nich wyszła od polskich polityków. Sprawdź nasz quiz - pokazujemy w nim, na czym polegały nadużycia w każdej z wypowiedzi.
-
Wielki sukces akcji "Zaopiekowani" - 100 tysięcy pękło! DZIĘKUJEMY!
Kochani! Właśnie otrzymaliśmy od Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wspaniałą wiadomość: wspólna akcja charytatywna Gazeta.pl i PCPM odniosła wielki sukces. Dzięki Wam już teraz udało się zebrać 100 tysięcy złotych na przetrwanie zimy przez najgorzej sytuowane rodziny w Libanie. Jesteście super!
-
Dramat zaczyna się tam. Weź udział w akcji "Zaopiekowani" PCPM i Gazeta.pl
Hida bierze leki raz na trzy dni, bo nie może ich kupić. Sana niedługo będzie rodzić, ale nie ma jak zapłacić za szpital. Odey ma 13 lat i pracuje na dwie zmiany, a między nimi zbiera drewno na opał. Mieszkańcy Libanu, w tym uchodźcy, toną w jednym z najgłębszych kryzysów w historii.
-
#WizaDonikąd. Reporterzy w siedmiu krajach przybliżą drogę migrantów do Europy
"Nie obchodzi mnie, czy był to biznes dla Białorusi, biur podróży itp. Dbam o swoje życie, dopóki widziałem szansę, to korzystałem" - mówi jedna z osób, która szlakiem migracyjnym przez Białoruś dotarła do Europy. Polska granica jest tylko częścią tego szlaku. Przez cały tydzień reporterzy Outride.rs pokażą drogę migrantów z różnych perspektyw w różnych częściach świata.
-
Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościem senator PiS Jan Maria Jackowski
- W moim przekonaniu dziennikarze powinni zostać wpuszczeni do strefy stanu nadzwyczajnego, ale przy zachowaniu odpowiednich procedur. Są takie możliwości w obecnie obowiązującym prawie - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl Jan Maria Jackowski. W ocenie senatora PiS decyzja o zatrzymaniu zachodnich dziennikarzy poza strefą odbije się przeciwko władzy.
-
"Karta pamięci o uchodźcach". Zanieśliśmy ją na dziennik podawczy MSWiA [WIDEO]
Na konferencji prasowej 27 września szefowie MSWiA, MON i Straży Granicznej pokazywali materiały rzekomo znalezione na karcie pamięci należącej do cudzoziemców, którzy przekroczyli polską granicę. Po tym, co zobaczyliśmy, zdecydowaliśmy o przygotowaniu własnej "Karty pamięci o uchodźcach". W naszym materiale przypominamy władzy najważniejsze ratyfikowane przez Rzeczpospolitą Polską umowy międzynarodowe dotyczące praw imigrantów, a także dołączamy artykuły przybliżające ich sytuację.
-
"Karta pamięci o uchodźcach". Oto co umieściliśmy na nośniku przekazanym MSWiA
Przedstawiciele Gazeta.pl przekazali w poniedziałek na dziennik podawczy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kartę SD z ważnymi materiałami na temat uchodźców. Zrobiliśmy to, bo tak bardzo poruszyła nas konferencja szefów MSWiA, MON i Straży Granicznej. Pokazali oni materiały rzekomo znalezione na karcie pamięci należącej do cudzoziemców, którzy przekroczyli polską granicę. My dziś wyjaśniamy, co znalazło się na przygotowanej przez nas karcie pamięci.
-
"Dziennikarze na granicy" - wspólne oświadczenie 30 redakcji. "Apelujemy do rządu"
"Wprowadzony przez rząd RP stan wyjątkowy na całej długości granicy Polski z Białorusią wyklucza działalność mediów. Przepisy dopuszczają swobodne poruszanie się tam osób i podmiotów świadczących szereg usług i prowadzących działalność gospodarczą - z wyłączeniem dziennikarzy i organizacji społecznych. Musi to budzić sprzeciw" - to fragment wspólnego oświadczenia, pod którym wraz z innymi mediami podpisuje się redakcja Gazeta.pl. Poniżej zamieszczamy jego pełną treść.