Redakcja Gazeta.pl

 • 'Okres w moim życiu'. Był, jest lub będzie. Pożegnajmy wstyd i zadbajmy o dostęp do środków higienicznych [O AKCJI]

  "Okres w moim życiu". Był, jest lub będzie. Pożegnajmy wstyd i zadbajmy o dostęp do środków higienicznych [O AKCJI]

  Ile razy wstydziłaś się powiedzieć, że masz okres? Ile razy czułaś spadek formy, ból i "dawałaś radę"? Menstruacja i wszystko, co za sobą niesie, to na pewnym etapie życia nieodłączna towarzyszka połowy z nas. A nadal jest tematem tabu. 42 proc. kobiet przyznaje, że w ich domach nie rozmawia się o okresie. Dlatego 8 marca odwstydzamy okres i rozmawiamy o nim otwarcie.

 • Czy Solidarna Polska opuści Zjednoczoną Prawicę? Cymański w Gazeta.pl: Oczywiście, że zostajemy
 • Kto to powiedział - polscy politycy czy rosyjska propaganda? QUIZ - wyjaśniamy manipulacje [10 PRZYKŁADÓW]
 • Wielki sukces akcji 'Zaopiekowani' - 100 tysięcy pękło! DZIĘKUJEMY!

  Wielki sukces akcji "Zaopiekowani" - 100 tysięcy pękło! DZIĘKUJEMY!

  Kochani! Właśnie otrzymaliśmy od Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wspaniałą wiadomość: wspólna akcja charytatywna Gazeta.pl i PCPM odniosła wielki sukces. Dzięki Wam już teraz udało się zebrać 100 tysięcy złotych na przetrwanie zimy przez najgorzej sytuowane rodziny w Libanie. Jesteście super!

 • Dramat zaczyna się tam. Weź udział w akcji 'Zaopiekowani' PCPM i Gazeta.pl
 • #WizaDonikąd. Reporterzy w siedmiu krajach przybliżą drogę migrantów do Europy

  #WizaDonikąd. Reporterzy w siedmiu krajach przybliżą drogę migrantów do Europy

  "Nie obchodzi mnie, czy był to biznes dla Białorusi, biur podróży itp. Dbam o swoje życie, dopóki widziałem szansę, to korzystałem" - mówi jedna z osób, która szlakiem migracyjnym przez Białoruś dotarła do Europy. Polska granica jest tylko częścią tego szlaku. Przez cały tydzień reporterzy Outride.rs pokażą drogę migrantów z różnych perspektyw w różnych częściach świata.

 • Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościem senator PiS Jan Maria Jackowski

  Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościem senator PiS Jan Maria Jackowski

  - W moim przekonaniu dziennikarze powinni zostać wpuszczeni do strefy stanu nadzwyczajnego, ale przy zachowaniu odpowiednich procedur. Są takie możliwości w obecnie obowiązującym prawie - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl Jan Maria Jackowski. W ocenie senatora PiS decyzja o zatrzymaniu zachodnich dziennikarzy poza strefą odbije się przeciwko władzy.

 • 'Karta pamięci o uchodźcach'. Zanieśliśmy ją na dziennik podawczy MSWiA [WIDEO]

  "Karta pamięci o uchodźcach". Zanieśliśmy ją na dziennik podawczy MSWiA [WIDEO]

  Na konferencji prasowej 27 września szefowie MSWiA, MON i Straży Granicznej pokazywali materiały rzekomo znalezione na karcie pamięci należącej do cudzoziemców, którzy przekroczyli polską granicę. Po tym, co zobaczyliśmy, zdecydowaliśmy o przygotowaniu własnej "Karty pamięci o uchodźcach". W naszym materiale przypominamy władzy najważniejsze ratyfikowane przez Rzeczpospolitą Polską umowy międzynarodowe dotyczące praw imigrantów, a także dołączamy artykuły przybliżające ich sytuację.

 • 'Karta pamięci o uchodźcach'. Oto co umieściliśmy na nośniku przekazanym MSWiA

  "Karta pamięci o uchodźcach". Oto co umieściliśmy na nośniku przekazanym MSWiA

  Przedstawiciele Gazeta.pl przekazali w poniedziałek na dziennik podawczy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kartę SD z ważnymi materiałami na temat uchodźców. Zrobiliśmy to, bo tak bardzo poruszyła nas konferencja szefów MSWiA, MON i Straży Granicznej. Pokazali oni materiały rzekomo znalezione na karcie pamięci należącej do cudzoziemców, którzy przekroczyli polską granicę. My dziś wyjaśniamy, co znalazło się na przygotowanej przez nas karcie pamięci.

 • 'Dziennikarze na granicy' - wspólne oświadczenie 30 redakcji. 'Apelujemy do rządu'

  "Dziennikarze na granicy" - wspólne oświadczenie 30 redakcji. "Apelujemy do rządu"

  "Wprowadzony przez rząd RP stan wyjątkowy na całej długości granicy Polski z Białorusią wyklucza działalność mediów. Przepisy dopuszczają swobodne poruszanie się tam osób i podmiotów świadczących szereg usług i prowadzących działalność gospodarczą - z wyłączeniem dziennikarzy i organizacji społecznych. Musi to budzić sprzeciw" - to fragment wspólnego oświadczenia, pod którym wraz z innymi mediami podpisuje się redakcja Gazeta.pl. Poniżej zamieszczamy jego pełną treść.