-
Sejm zajmie się projektem "Tak dla rodziny, nie dla gender". Chodzi o wypowiedzenie konwencji stambulskiej
Obywatelski projekt ustawy, forsowany przez skrajnie konserwatywny Instytut Ordo Iuris - "Tak dla rodziny, nie dla gender" - został w środę skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Jest to projekt sprzeciwiający się konwencji stambulskiej, która chroni polskie kobiety i dzieci przed przemocą domową.
-
Próbowali zapytać o podatek od mediów. Dziennikarze zawiedzeni po konferencji z udziałem Jarosława Gowina
W czwartek w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się konferencja z udziałem Jarosława Gowina. Jej temat dotyczył rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, jednak dziennikarze zaproszeni na spotkanie próbowali zadać pytania na aktualne tematy, takie jak sytuacja w Zjednoczonej Prawicy oraz stosunek Porozumienia do pomysłu PiS ws. wprowadzenia dodatkowego podatku od mediów. Wicepremier postanowił jednak milczeć.
-
Węgry. W jaki sposób Viktor Orban przejął prawie cały rynek medialny? Zaczął od lokalnych mediów
Przejmij, podporządkuj, a jak się nie da, to zamknij - można powiedzieć, że to motto Viktora Orbana i jego zwolenników, jeśli chodzi o stosunek do mediów. W jaki sposób premier Węgier w 11 lat przejął prawie wszystkie media w kraju? Metoda opierała się na małych krokach.
-
Była sekretarz stanu USA wspiera polskie media. "Te działania to atak na demokrację i rządy prawa"
Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA w gabinecie Billa Clintona, poparła w mediach społecznościowych protest polskich mediów przeciwko rządowym planom wprowadzenia opłaty od mediów. - Te działania to atak na demokrację i rządy prawa - napisała.
-
Debata "Faktyczny zakaz aborcji w Polsce" w PE. "Nikt nie ma prawa być sumieniem polskich kobiet"
We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się dyskusja pod tytułem "Faktyczny zakaz aborcji w Polsce". - Nikt nie ma prawa być sumieniem polskich kobiet, żadna kobieta nie będzie zachodziła w ciążę, bo tak chcieliby politycy - powiedziała podczas debaty europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska.
-
Zadzwonił na 112, by sprawdzić, czy jest poszukiwany. Miał nosa. Najbliższy czas spędzi za kratkami
Na numer Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach zadzwonił mężczyzna, który chciał sprawdzić, czy jest osobą poszukiwaną. Mieszkaniec Mysłowic podał więc swój aktualny adres i czekał na informację zwrotną. Po chwili 37-latka odwiedzili policjanci.
-
Japonia. Okręt podwodny zderzył się ze statkiem rybackim podczas wynurzania. Trzy osoby ranne
Sekretarz rządu Japonii Katsunobu Kato podczas konferencji prasowej poinformował, że japoński okręt podwodny klasy Soryu w poniedziałek około godziny 10:58 czasu lokalnego zderzył się z prywatnym statkiem rybackim na Oceanie Spokojnym.
-
Onet: Media publiczne odwołują udział polityków Porozumienia w swoich programach
Politycy Porozumienia kojarzeni z Jarosławem Gowinem nie wystąpią w mediach publicznych, ponieważ te odwołały ich udział w programach - dowiedział się Onet.
-
Spór w Porozumieniu. Rzeczniczka ugrupowania: Bielan i Bortniczuk wyrzuceni z partii. Bielan: Dementuję
Kamil Bortniczuk i Adam Bielan decyzją władz partii zostali wyrzuceni z Porozumienia - poinformowała rzeczniczka ugrupowania. Stanowisko w sprawie zajął już także sąd koleżeński, który potwierdził decyzję członków partii. Bielan uważa, że jest to "absolutna nieprawda". - Dementuję to - powiedział w piątek wieczorem w Polsat News. Obecna sytuacja to pokłosie sporu między Jarosławem Gowinem a Adamem Bielanem i ich zwolennikami o przywództwo w ugrupowaniu.
-
Lubin. Bili, kopali, podtapiali w wannie. 36-latka była więziona przez partnera i jego kolegę przez tydzień
Trzy miesiące w areszcie spędzą 45-latek i 57-latek z Lubina, którzy są podejrzani o przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem 36-letniej partnerki młodszego z mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty. 45-latek dodatkowo odpowie za znęcanie się nad psem, którego włożył na kilka sekund do mikrofalówki.
-
"Wiadomości" TVP w formie. Całe 20 sekund o finale WOŚP. A potem się zaczęło
"Wiadomości" TVP w niedzielę, w dniu 29. finału WOŚP, wyemitowały 20-sekundowy materiał na temat tegorocznej zbiórki, po czym zaatakowały organizację za to, że ta otrzymała poparcie od Strajku Kobiet. Materiał krytykujący WOŚP trwał aż 5 minut.
-
Kraków. "Won stąd, wara stąd". Tak ksiądz przepędzał wolontariuszkę WOŚP sprzed kościoła
Jedna z wolontariuszek WOŚP z okazji 29. finału zbierała pieniądze do puszki przed kościołem św. Szczepana w Krakowie. Jeden z księży wygonił ją sprzed kościoła słowami "wara stąd" i "won stąd". Nagranie z zajścia trafiło do internetu. W kurii krakowskiej usłyszeliśmy, że w biurze prasowym nikogo już nie ma i że rzecznik prasowy zapewne odniesie się do tej sprawy w poniedziałek.
-
Kolekcjoner Złotych Serduszek. Jarosław Peczka, wspierając WOŚP, wydał na nie ponad 2,5 mln zł
"Licytacje Najbardziej Hojnych Darczyńców to jedna z najbardziej prestiżowych form wsparcia Finałów WOŚP" - czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym gronie od lat jest Jarosław Peczka, właściciel firmy Bio-Gen, która od 2012 roku zebrała już siedem Złotych Serduszek. W tym roku - zgodnie z tradycją - też licytuje.
-
29. finał WOŚP. W Warszawie darmowa komunikacja dla wolontariuszy. Na licytacji megafon Trzaskowskiego
29. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Z tej okazji wolontariusze w Warszawie będą mogli za darmo przemieszczać się za pomocą komunikacji miejskiej w pierwszej strefie biletowej. Władze stolicy i miejskich spółek przekazały na licytacje wiele ciekawych atrakcji i przedmiotów m.in. megafon z kampanii Rafała Trzaskowskiego, autobus Solaris U18 czy przejażdżkę tramwajem-kabrioletem z 1940 roku.
-
Przemysław Czarnek zapowiedział nową dyscyplinę naukową. Skomentował też protesty
Przemysław Czarnek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stwierdził, że na wielu polskich uczelniach widać "hołdowanie głupocie". Minister Edukacji i Nauki zapowiedział także utworzenie nowej dyscypliny naukowej, którą ma być nauka o rodzinie oraz skrytykował protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce, zarzucając im, że "nie rozumieją" nauki katolickiej.
-
Zagraniczne media o publikacji wyroku TK ws. aborcji. "PiS staje się coraz bardziej autokratyczne"
Publikacja orzeczenia TK ws. aborcji oraz jego uzasadnienia odbiła się szerokim echem w zagranicznych mediach. O sytuacji w Polsce napisały m.in. "New York Times", "Guardian" czy Reuters. "Tysiące obrońców prawa do aborcji wznowiło jedne z największych antyrządowych protestów od czasu upadku komunizmu" - komentuje Bloomberg.
-
Paweł Kasprzak w więzieniu. O sędziach: Stajecie się przedłużeniem policyjnego państwa
Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak w poniedziałek o godzinie 10 stawił się przed Zakładem Karnym w Siedlcach, gdzie decyzją sądu spędzi dwie doby. - Dwa dni to nie jest żaden dramat, ale jednak idę siedzieć do więzienia, będąc niewinnym i nie mając procesu - powiedział dodając, że w ten sposób protestuje przeciwko wyrokom nakazowym.
-
Otwarte lokale w weekend, w tym dyskoteki. Szef GIS: Nałożono dziewięć kar, trzy po 30 tys. zł
W ostatni weekend sanepid wykonał ok. 1,2 tys. kontroli, zaś razem z policją przeprowadzano ich w sumie 2 tys. - W ich wyniku toczą się 103 postępowania administracyjne. Nałożono już dziewięć kar, w tym trzy po 30 tys. zł - powiedział p.o. szefa GIS Krzysztof Saczka, komentując decyzje niektórych przedsiębiorców, którzy otworzyli swoje lokale w weekend.
-
Jest list otwarty w obronie 17-latka, który podczas manifestacji w Opolu użył megafonu. "Prześladują go"
Grupa ekologów wsparła 17-latka z Opola ściganego przez policję za udział w strajku przeciwko zmianom klimatu. "Rząd, który prowadzi takie działania w stosunku do swoich obywateli, zwłaszcza wobec osób dopiero wchodzących w dorosłość, traci moralne prawo do sprawowania władzy" - czytamy w liście otwartym.
-
Działania rządu ws. brytyjskiej mutacji. "Jeżeli ktoś czegoś nie zrobił od roku, to trudno mówić o opóźnieniu"
W czwartek poinformowano o pierwszym przypadku brytyjskiej mutacja koronawirusa w Polsce. Na świecie wiadomo o niej już od wielu tygodni, jednak minister Niedzielski tego samego dnia przekazał, że działania rządu ruszą dopiero w przyszłym tygodniu. - Nie powinno tak być, że maturzysta robi lepsze bazy danych niż instytucje rządowe, a w państwie, gdzie zachorowało 5 - 6 mln ludzi, prywatne laboratorium ogłasza na Twitterze wykrycie nowej mutacji koronawirusa - ocenia działania rządu w rozmowie z Gazeta.pl dr Paweł Grzesiowski.