jr

 • Koniec z przyłbicami? Dr Dzieciątkowski: Ta decyzja powinna być wprowadzona rok temu

  Koniec z przyłbicami? Dr Dzieciątkowski: Ta decyzja powinna być wprowadzona rok temu

  Przedstawiciele rządu od kilku dni zapowiadają zmiany w sprawie noszenia przyłbic i zakrywania twarzy szalikiem lub arafatką. - To decyzja, która powinna zostać wprowadzona rok temu - stwierdził dr hab. Tomasz Dzieciątkowski w Porannej rozmowie Gazeta.pl. W programie odniósł się również do kwestii powrotu starszych uczniów do szkół, a także do planu pełnego wyjścia z lockdownu na Wyspach zaproponowanego przez Borisa Johnsona.

 • Okła-Drewnowicz ws. aborcji: Od konserwatystów wymaga się więcej

  Okła-Drewnowicz ws. aborcji: Od konserwatystów wymaga się więcej

  - Dzisiaj podziemie aborcyjne coraz bardziej kwitnie. I albo zmierzymy się z tym trudnym problemem, albo zamkniemy oczy i powiemy: "zakazaliśmy, mamy czyste ręce". To jest hipokryzja. - powiedziała w Porannej rozmowie Gazeta.pl posłanka KO, Marzena Okła-Drewnowicz.

 • Hennig-Kloska o Hołowni: Aborcja to jedyna kwestia, która nas istotnie odróżnia

  Hennig-Kloska o Hołowni: Aborcja to jedyna kwestia, która nas istotnie odróżnia

  - Wsłuchiwać się w głos Szymona Hołowni zaczęłam tak naprawdę parę miesięcy temu - powiedziała Paulina Hennig-Kloska, nowa posłanka koła Polska 2050, pytana w Porannej rozmowie Gazeta.pl o to, dlaczego w niedawnych wyborach prezydenckich głosowała na Rafała Trzaskowskiego. Hennig-Kloska przyznała również, że w temacie aborcji ma odmienne zdanie od swojego lidera.

 • Lubnauer o Hołowni: Wrogie przejęcia nie pomagają we współpracy

  Lubnauer o Hołowni: Wrogie przejęcia nie pomagają we współpracy

  - Po ludzku jest mi przykro. - Powiedziała Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej pytana w Porannej rozmowie Gazeta.pl o przejście Pauliny Hennig-Kloski do Polski 2050 Szymona Hołowni. Posłanka oceniła również, że "Koalicja 276" po ewentualnym wygraniu wyborów w 2023 roku może nie rządzić przez całą, czteroletnią kadencję.

 • Godzic o podatku od reklam: Będziemy mieć Budapeszt nad Wisłą

  Godzic o podatku od reklam: Będziemy mieć Budapeszt nad Wisłą

  - Na Węgrzech wygląda to tak, że nie można się odezwać przeciwko władzy, bo właściwie nie ma gdzie- powiedział prof. Wiesław Godzic, medioznawca z Uniwersytetu SWPS, w Porannej rozmowie Gazeta.pl. W jego opinii zaproponowany przez PiS nowy podatek od reklam może doprowadzić do "Budapesztu nad Wisłą", bezpośrednio uderzając w pluralizm mediów w Polsce. Ekspert ocenił, że działania rządu może zatrzymać Jarosław Gowin.

 • Czarzasty o pomyśle KO: Jeden z głupszych postulatów, jakie słyszałem

  Czarzasty o pomyśle KO: Jeden z głupszych postulatów, jakie słyszałem

  - Jedynym spoiwem współpracy nie może być nienawiść do rządów PiS-u. - Tak Włodzimierz Czarzasty w Porannej rozmowie Gazeta.pl odniósł się do pomysłu utworzenia "Koalicji 276". Szef SLD zadeklarował, że Lewica nigdy nie zlikwiduje TVP. Krytycznie ocenił również pomysł wprowadzenia referendum ws. odwołania posłów. - To jeden z głupszych postulatów, które w ogóle w życiu usłyszałem. - ocenił.

 • Tomczyk o 'Koalicji 276': Musimy zjednoczyć się jak opozycja na Węgrzech przeciw Orbanowi
 • Adam Bodnar: Polska łamie prawa człowieka w sprawie aborcji

  Adam Bodnar: Polska łamie prawa człowieka w sprawie aborcji

  Adam Bodnar, który wciąż pozostaje na stanowisku rzecznika praw obywatelskich, odniósł się w Porannej rozmowie Gazeta.pl do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jego zdaniem łamie ono prawa człowieka, a Trybunał nie powinien zastępować ustawodawcy w tak poważnych sprawach. Bodnar był również pytany o swojego potencjalnego następcę, Piotra Wawrzyka.

 • Prof. Fuszara: Coś musi iść bardzo źle, skoro PiS wyciągnął z szuflady orzeczenie TK

  Prof. Fuszara: Coś musi iść bardzo źle, skoro PiS wyciągnął z szuflady orzeczenie TK

  Po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego prawo do aborcji w Polsce, kobiety ponownie wyszły na ulice polskich miast w geście protestu. W Porannej rozmowie Gazeta.pl o konsekwencjach złamania tzw. kompromisu aborcyjnego, a także o zmianach w świadomości Polek Łukasz Rogojsz rozmawiał z prof. Małgorzatą Fuszarą, socjolożką, prawniczką oraz kierowniczką Gender Studies przy ISNS UW.

 • Rząd bez Solidarnej Polski? 'RP': Kaczyński rozważa takie rozwiązanie
 • Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta z koronawirusem. 'Miałem pewien symptom'
 • Kradzież kościelnej skarbonki udaremniona przez księdza maratończyka. 'Bardzo słabi biegacze'
 • Piątnica. Turysta zwiedzający fort spadł w 4-metrową przepaść
 • Włochy. Trąba powietrzna na plaży. Turyści zmuszeni do nagłej ucieczki. Pięć osób rannych [WIDEO]