Jakub Rokicki

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W portalu Gazeta.pl pracuje jako wydawca programu Studio Biznes oraz wydawca i producent Porannych rozmów Gazeta.pl. Wcześniej związany m.in. z zespołem producentów TVN24 oraz Biurem Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Kontakt: jakub.rokicki@agora.pl

 • Poseł chciał zanieść uchodźcom leki. Został otoczony przez pograniczników. 'To było dosyć kuriozalne'

  Poseł chciał zanieść uchodźcom leki. Został otoczony przez pograniczników. "To było dosyć kuriozalne"

  - To było dosyć kuriozalne. Żadna służba nie ma prawa posłowi zabronić wykonywania jego pracy. Ja mam prawo podejść do granicy państwa, jeśli widzę, że prawo jest nadużywane - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl poseł Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej, który we wtorek został otoczony kordonem pograniczników, gdy próbował dostać się do koczujących na granicy uchodźców z Afganistanu.

 • Być albo nie być. Decydujący czas dla koncesji TVN24. Wyjaśniamy sytuację krok po kroku

  Być albo nie być. Decydujący czas dla koncesji TVN24. Wyjaśniamy sytuację krok po kroku

  Wielomiesięczny spór dotyczący przyznania koncesji telewizji TVN24 zbliża się do punktu kulminacyjnego. W środę Sejm wznowił prace nad tzw. lex TVN. Jeśli niekorzystne dla stacji rozwiązania wejdą w życie, straci ona prawo do nadawania w Polsce 26 września bieżącego roku. Krok po kroku wyjaśniamy, jak do tego doszło i co jeszcze może stać się po tej dacie.

 • 'Nasze pokolenie zdobyło przestrzeń powietrzną'. Od braci Wright do kosmicznej turystyki

  "Nasze pokolenie zdobyło przestrzeń powietrzną". Od braci Wright do kosmicznej turystyki

  Wyścig o miano lidera w dziedzinie komercyjnych lotów kosmicznych nabiera rumieńców. Trzech miliarderów: Richard Branson, Jeff Bezos i Elon Musk jak nigdy wcześniej przybliża przestrzeń kosmiczną do Ziemi i otwiera nowy rozdział w historii podboju kosmosu. Niedzielny lot samolotu kosmicznego Virgin VSS Unity z Bransonem na pokładzie jest pretekstem do spotkania z Ryszardem Witkowskim. 95-latkiem, którego niemal całe życie związane było z lotnictwem.

 • Premier chce zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. Ekspert: Osoba, która ma cztery promile, nie kalkuluje

  Premier chce zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. Ekspert: Osoba, która ma cztery promile, nie kalkuluje

  Nie milkną echa sobotniego wypadku drogowego, w którym 37-latek mający 1,7 promila we krwi doprowadził do śmierci młodego małżeństwa, które osierociło troje dzieci. We wtorek Mateusz Morawiecki zapowiedział zaostrzenie kar dla kierowców wsiadających za kierownicę po alkoholu. O pomyśle płacenia przez nich alimentów rodzinom ofiar wypadków, do których doprowadzili, rozmawiamy z dr. Piotrem Kładocznym, szefem działu prawnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 • Tragedia w Stalowej Woli. Ekspert: System nie działa. Olbrzymia liczba pijanych kierowców na drogach

  Tragedia w Stalowej Woli. Ekspert: System nie działa. Olbrzymia liczba pijanych kierowców na drogach

  Sobotnia tragedia na stalowowolskim odcinku drogi wojewódzkiej 871 wstrząsnęła Polską. Pijany kierowca doprowadził do wypadku, w którym zginęli młodzi rodzice trojga dzieci. Najmłodsze podróżowało wraz z nimi samochodem. O tym, jak skutecznie walczyć z pijanymi kierowcami, rozmawiamy z byłym policjantem Mariuszem Sokołowskim oraz Łukaszem Zboralskim, redaktorem naczelnym portalu brd24.pl.

 • Wariant Delta uderza w Wielkiej Brytanii. Wirusolożka: Ciężko chorują głównie osoby niezaszczepione
 • Trzaskowski kontra Tusk, w PO wrze. 'I nagle po wszystkim on mówi, że chce zostać szefem'

  Trzaskowski kontra Tusk, w PO wrze. "I nagle po wszystkim on mówi, że chce zostać szefem"

  - Jeżeli przewodniczący Borys Budka zdecydowałby się na rezygnację, to wtedy odbędą się wybory w PO. Jestem gotów w nich kandydować - powiedział w środę Rafał Trzaskowski, pierwszy raz deklarując chęć przejęcia władzy w partii. - I nagle po wszystkim on mówi, że chce zostać szefem - ocenił w rozmowie z portalem Gazeta.pl ważny polityk i członek zarządu krajowego PO.