Michał Litorowicz

Redaktor wiadomosci.gazeta.pl. Wcześniej związany z grupą Polska Press. Pisze przede wszystkim o polskiej i zagranicznej polityce oraz różnego rodzaju wykluczeniach, w tym o wykluczeniu transportowym. Kontakt: michal.litorowicz@agora.pl

 • Koronawirus. Rząd przedstawił Narodowy Program Szczepień. 'Możemy szczepić 180 tys. osób tygodniowo'
 • Roman Giertych chce, by po zmianie władzy zdelegalizowano PiS. 'Zorganizowana grupa przestępcza'

  Roman Giertych chce, by po zmianie władzy zdelegalizowano PiS. "Zorganizowana grupa przestępcza"

  "Publicznie zapowiedziałem (...), że zamierzam wrócić do polityki i startować w najbliższych wyborach (...). Ponieważ chciałbym zająć się organizowaniem pracy Komisji Śledczej ds. nielegalnych działań PiS w latach 2015-2021, to rozpoczynam dyskusję czym w pierwszej kolejności powinna się ta Komisja zająć" - napisał na Facebooku Roman Giertych. Były wicepremier stwierdził też, że prokuratura powinna "postawić pilnie zarzuty kierownictwu PiS", a samą partię należy zdelegalizować i przekazać jej majątek na cele społeczne.

 • Duda o Radiu Maryja: 'Miało ogromny wpływ na bieg polskich spraw'. Powiązał rozgłośnię z Cudem nad Wisłą

  Duda o Radiu Maryja: "Miało ogromny wpływ na bieg polskich spraw". Powiązał rozgłośnię z Cudem nad Wisłą

  "Wśród zgiełku współczesnego świata nie brakuje przecież przekłamań, manipulacji i fałszywych obietnic. Orężem przeciw nim jest prawda i wolne słowa. Z takim przekonaniem Radio Maryja pełni swoją społeczną służbę" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do o. Tadeusza Rydzyka, a także pracowników i słuchaczy Radia Maryja. W sobotę w Toruniu obchodzono 29. rocznicę powstania rozgłośni.

 • Koniec spotkania Orban-Morawiecki. 'Jesteśmy przekonani, że może dojść do porozumienia'

  Koniec spotkania Orban-Morawiecki. "Jesteśmy przekonani, że może dojść do porozumienia"

  W Warszawie zakończyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego z Victorem Orbanem. Szefowie rządów Polski i Węgier rozmawiali o przygotowaniach do unijnego szczytu, który odbędzie się w połowie grudnia. - Stanowisko Polski i Węgier jest jasne. Oczekujemy ze strony prezydencji niemieckiej na propozycję w tym zakresie. [...] jesteśmy otwarci na nowe propozycje i przekonani, że może dojść do porozumienia, ale musi ono być zgodne z traktatami unijnymi - przekazał po zakończeniu rozmów rzecznik rządu Piotr Müller.

 • Niedzielski: Wisi nad nami ryzyko trzeciej fali epidemii. Może się nałożyć na szczyt zachorowań grypowych

  Niedzielski: Wisi nad nami ryzyko trzeciej fali epidemii. Może się nałożyć na szczyt zachorowań grypowych

  - W ostatnim czasie pojawiło się wiele sygnałów, które wskazywały na zasadność tworzenia szpitali tymczasowych, zwłaszcza w momencie, gdy epidemia wyhamowuje. Ale my ciągle podkreślamy, że takie placówki są ostatnią linią obrony, którą wykorzystamy w razie pojawienia się ryzyka trzeciej fali. Trzeba to sobie otwarcie powiedzieć, że takie ryzyko nad nami wisi. Może się ona nałożyć na szczyt zachorowań grypowych, czyli przełom lutego i marca - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

 • Rząd zmienia sposób informowania o zakażeniach. Rogalski: Nikt nie znajdzie już nieprawidłowości

  Rząd zmienia sposób informowania o zakażeniach. Rogalski: Nikt nie znajdzie już nieprawidłowości

  Od 24 listopada powiatowe sanepidy nie informują już na swoich stronach o dobowych przyrostach zakażeń. Zamiast tego dane trafiają od razu do resortu zdrowia, który publikuje je na rządowych stronach. "Teraz już na pewno nikt żadnych nieprawidłowości nie znajdzie. Po 225 dniach codziennego zbierania ich w arkuszu, od dziś jesteśmy zmuszeni przerwać naszą pracę" - ogłosił na Twitterze Michał Rogalski, który prowadzi największą publicznie dostępną bazę danych o epidemii.

 • Ile osób będzie można zaprosić do domu na Wigilię i Boże Narodzenie? Jest projekt rozporządzenia
 • Policja opublikowała nagranie z udziałem Czarzastego. 'Immunitet nie daje prawa do przepychania policjantów'
 • Ekspert: Nieumundurowani policjanci nie powinni wchodzić w rolę oddziałów zwartych

  Ekspert: Nieumundurowani policjanci nie powinni wchodzić w rolę oddziałów zwartych

  - To, że policjanci nieumundurowani biorą udział w zabezpieczeniu tego typu zgromadzeń, jest czymś naturalnym z punktu widzenia taktyki. Nie powinni oni jednak wchodzić w rolę pododdziału zwartego, a to można było zaobserwować w środę - mówi w rozmowie z Gazeta.pl dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. terroryzmu z Collegium Civitas. W środę na placu Powstańców Warszawy interwencje z użyciem środków przymusu bezpośredniego podejmowali funkcjonariusze ubrani po cywilnemu.

 • KSP tłumaczy zachowanie policjantów. 'Mamy do czynienia z grupą osób, która była bardzo agresywna'

  KSP tłumaczy zachowanie policjantów. "Mamy do czynienia z grupą osób, która była bardzo agresywna"

  W trakcie środowego protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji policja użyła siły fizycznej oraz gazu. Na placu Powstańców Warszawy interwencje podejmowali też nieumundurowani funkcjonariusze wyposażeni w teleskopowe pałki. Zdaniem uczestników protestu, to właśnie oni mieli wykazywać największą agresję. Komenda Stołeczna Policji tłumaczy natomiast, że środków przymusu bezpośredniego użyto w związku z agresją wymierzoną w policjantów.

 • Terlecki zapewnił, że ustawa covidowa zostanie opublikowana. Jednak dopiero po naprawieniu 'błędu'

  Terlecki zapewnił, że ustawa covidowa zostanie opublikowana. Jednak dopiero po naprawieniu "błędu"

  Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapewnił, że uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta ustawa zapewniająca dodatkowe wynagrodzenie personelowi medycznemu "zostanie opublikowana", i że nie dochodzi w tym przypadku do "żadnego łamania prawa". Zaznaczył jednak, że stanie się to dopiero po tym, jak za pomocą nowelizacji PiS naprawi swój błąd, do którego doszło podczas głosowania nad projektem.

 • Po konferencji przedstawicieli Marszu Niepodległości spisała policja. 'Eksalowanie napięcia'
 • Rzeczniczka PiS o agresji na Marszu Niepodległości: Odpowiedzialność ponosi opozycja
 • Marsz Niepodległości w Warszawie. Doszło do starć. 'Grupy chuliganów zaatakowały policjantów'
 • Jakich pacjentów przyjmie Szpital Narodowy? Opublikowano kryteria. Wykluczona m.in. niewydolność oddechowa

  Jakich pacjentów przyjmie Szpital Narodowy? Opublikowano kryteria. Wykluczona m.in. niewydolność oddechowa

  - Ten obiekt jest wentylem bezpieczeństwa. Jest po to, by skompensować zbyt dużą liczbę zachorowań w stosunku do wydolności systemu ochrony zdrowia - mówił na konferencji prasowej dr Artur Zaczyński, odpowiedzialny za funkcjonowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Zastępca Dyrektora ds. Medycznych w szpitalu MSWiA wyjaśnił też, jakie są kryteria przyjęcia do największej w Polsce tymczasowej placówki.

 • Władze Poznania wsparły nauczycieli i uczniów. 'Rządy przemijają. Nie bójcie się tych demonstracji'
 • Giewont. Na zabytkowym krzyżu pojawił się wielki transparent Strajku Kobiet
 • Trump nie chce pogodzić się z porażką. Ponownie grzmi o 'fałszerstwach' i 'złodziejach'
 • Najważniejsze media w USA ogłosiły zwycięstwo Joe Bidena - wkrótce przemówienie
 • Biden: Jestem zaszczycony. Będę prezydentem wszystkich Amerykanów