Michał Litorowicz

 • Wąsik o zarzutach córki Giertycha wobec CBA. "Jeśli tak uważa, niech zawiadomi prokuraturę"

  Wąsik o zarzutach córki Giertycha wobec CBA. "Jeśli tak uważa, niech zawiadomi prokuraturę"

  - Jestem pewien, że funkcjonariusze zachowywali się zgodnie z procedurami i że wykonywali czynności w sposób odpowiedni i niezwykle kulturalny - powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik w rozmowie z telewizją wPolsce.pl, odnosząc się do zarzutów kierowanych pod adresem agentów CBA przez żonę i córkę Romana Giertycha. Wąsik podkreślił również, że jeśli Maria Giertych rzeczywiście uważa, że padła ofiarą molestowania, powinna złożyć zawiadomienie do prokuratury.

 • Komentarze po przegranym przez PiS głosowaniu. "Terlecki zrugał KO, że śmiała wygrać głosowanie"

  Komentarze po przegranym przez PiS głosowaniu. "Terlecki zrugał KO, że śmiała wygrać głosowanie"

  "Jeśli nie możesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski po tym, jak w Sejmie opozycji udało się odroczyć obrady Sejmu o jeden dzień. Polityczni oponenci Prawa i Sprawiedliwości podkreślają natomiast, że w przegranym przez partię rządzącą głosowaniu udziału nie wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński.

 • Sejm. Przegłosowano wniosek opozycji o przerwę i odroczenie obrad. Terlecki nie miał wyboru
 • Niedzielski skrytykował osoby obchodzące obostrzenia. "Jestem przerażony. To skrajny egoizm"

  Niedzielski skrytykował osoby obchodzące obostrzenia. "Jestem przerażony. To skrajny egoizm"

  W sobotę zaczęły obowiązywać zaostrzone restrykcje w związku z epidemią koronawirusa, a w czerwonej strefie znalazło się ponad 150 powiatów. Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał na Twitterze, że jest "przerażony" brakiem odpowiedzialności osób, które "prześcigają się w pomysłach" na to, jak obejść nowe obostrzenia. Pod wpisem polityka pojawiły się setki - nierzadko uszczypliwych - komentarzy.

 • Abp Stanisław Gądecki zakażony koronawirusem. Przewodniczący KEP "jest osłabiony"
 • Trzaskowski zainaugurował ruch Wspólna Polska. Zapowiedział też powstanie nowego związku zawodowego
 • Tusk skomentował zatrzymanie Giertycha: Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam
 • Rząd ogłasza wprowadzenie nowych restrykcji. Niedzielski: Wciskamy hamulec z całej siły

  Rząd ogłasza wprowadzenie nowych restrykcji. Niedzielski: Wciskamy hamulec z całej siły

  Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili ustalenia z obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W związku z rosnącą liczbą zakażeń - w czwartek odnotowano ich ponad 8 tys. - rządzący zdecydowali o wprowadzeniu nowych obostrzeń. - Szanowni państwo, wciskamy hamulec. Wciskamy go z całej siły. Jest to konieczne, by obronić wydolność systemu opieki zdrowotnej - stwierdził na konferencji Niedzielski.

 • Komentarze po zatrzymaniu Giertycha. "Przy 15 tys. CBA będzie musiało zamknąć Kaczyńskiego"

  Komentarze po zatrzymaniu Giertycha. "Przy 15 tys. CBA będzie musiało zamknąć Kaczyńskiego"

  "Zatrzymanie Romana Giertycha to tylko początek rozpaczliwego ratowania się przed upadkiem", "Przy 15 tysiącach CBA będzie musiało zamknąć Jarosława Kaczyńskiego", "Nieźle się bawią w tym CBA" - to tylko część komentarzy polityków, które pojawiły się po zatrzymaniu Romana Giertycha przez CBA. Poza byłym wicepremierem do prokuratury zostanie wkrótce doprowadzonych jeszcze 11 innych osób, w tym biznesmen Ryszard K.

 • Żaryn o zatrzymaniu Giertycha: CBA zgromadziło obszerny i mocny materiał

  Żaryn o zatrzymaniu Giertycha: CBA zgromadziło obszerny i mocny materiał

  - Sprawa jest stricte kryminalna. Mamy do czynienia z podejrzeniem oszustw na dużą skalę, które były wymierzone w majątek spółki giełdowej. Straty zaistniały w wyniku skoordynowanych działań podejrzanych - tak zatrzymanie przez CBA Romana Giertycha tłumaczył Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Poinformował też, że poza byłym wicepremierem oraz biznesmenem Ryszardem K., do prokuratury ma zostać doprowadzonych jeszcze 10 osób.

 • Bodnar zabrał głos ws. sędzi Morawiec. "Powinna złożyć skargę do Trybunału Praw Człowieka"

  Bodnar zabrał głos ws. sędzi Morawiec. "Powinna złożyć skargę do Trybunału Praw Człowieka"

  Decyzją Izby Dysplinarnej Sądu Najwyższego, sędzi Beacie Morawiec uchylono immunitet. Była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie została też zawieszona w czynnościach służbowych. W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, Morawiec powinna złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. "Jeśli Trybunał w Strasburgu chce się na poważnie zmierzać z wyzwaniami dotyczącymi praworządności [...], to powinien to zrobić w tej konkretnej sprawie" - wskazał Bodnar.

 • Dyrektorka szkoły: W niektórych placówkach tryb hybrydowy już teraz może okazać się niezbędny

  Dyrektorka szkoły: W niektórych placówkach tryb hybrydowy już teraz może okazać się niezbędny

  - Jeśli z dnia na dzień zachorowań ma być więcej, to moim zdaniem zdalne nauczanie, przede wszystkim dla najstarszych uczniów, pozwoliłoby na zmniejszenie zagęszczenia w szkołach i jednocześnie nie sparaliżowałoby gospodarki - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Danuta Kozakiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie. Dodała, że jak na razie nie dotarł do niej żaden oficjalny komunikat w sprawie zamknięcia szkół.

 • Szkoły nie będą zamknięte od 20 października. MEN odpowiedziało na fake newsa
 • Epidemia powoli odsłania największą lukę w ochronie zdrowia. "Jesteśmy w ogonie Europy"

  Epidemia powoli odsłania największą lukę w ochronie zdrowia. "Jesteśmy w ogonie Europy"

  - Nie mamy wątpliwości, że taka koordynacja jest potrzebna, ale nasuwa się pytanie: "Z jakiego poziomu?". Obawiam się, że efektem będzie tu przeniesienie ciężaru jednak na poszczególne placówki POZ-u i lekarzy ze szpitali - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl dr Michał Sutkowski, pytany o ministerialne plany wprowadzenia 16 szpitali koordynacyjnych. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce ocenił też, że jeśli wskaźniki utrzymają się na obecnym poziomie lub jeszcze wzrosną, system ochrony zdrowia może stracić wydolność w ciągu dwóch, trzech tygodni. Głównie z powodu niedoborów wykwalifikowanego personelu.

 • Rzecznik MZ: Ogłosimy ponad 100 powiatów w strefach żółtej i czerwonej. Bardzo dużo miast

  Rzecznik MZ: Ogłosimy ponad 100 powiatów w strefach żółtej i czerwonej. Bardzo dużo miast

  - Należy się liczyć z tym, że tych powiatów [w żółtych i czerwonych strefach - red.], które ogłosimy w czwartek, będzie na pewno ponad 100. W strefie żółtej znajdzie się bardzo dużo miast - powiedział w trakcie konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że wraz z rosnącym wskaźnikiem nowych zachorowań, w najbliższych dniach możemy się spodziewać również większej liczby zgonów.

 • Przedstawiciele nauki i religii przeciwni nominacji Czarnka. "Okazywał brak szacunku dla godności człowieka"

  Przedstawiciele nauki i religii przeciwni nominacji Czarnka. "Okazywał brak szacunku dla godności człowieka"

  "Wyrażamy zaniepokojenie decyzją o zamiarze powołania na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki Pana Posła dr. hab. Przemysława Czarnka. Kandydat na to stanowisko wielokrotnie [...] okazywał brak szacunku dla godności człowieka w odniesieniu do osób należących do mniejszości, w szczególności osób LGBT" - czytamy w oświadczeniu, pod którym podpisało się 98 przedstawicieli świata nauki, sztuki oraz związków wyznaniowych. W poniedziałek polityk PiS miał objąć funkcję ministra edukacji i nauki, jednak okazało się, że jest zakażony koronawirusem.

 • Dulkiewicz, Adamowicz i Barley na fotomontażach jako nazistki. Mamy odpowiedź krakowskiego IPN-u

  Dulkiewicz, Adamowicz i Barley na fotomontażach jako nazistki. Mamy odpowiedź krakowskiego IPN-u

  Dobrosław Rodziewicz, pracownik krakowskiego oddziału IPN-u i dziennikarz związany z Radiem Kraków zamieścił na Facebooku obraźliwe fotomontaże. Nazistowski gest pozdrowienia wykonują na nich prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, eurodeputowana PO Magdalena Adamowicz i wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley (dodatkowo ubrana w hitlerowski mundur). O komentarz w sprawie skandalicznych przeróbek Gazeta.pl poprosiła krakowski oddział IPN-u. Jego dyrekcja zapowiedziała, że "podejmie odpowiednie działania w tej sprawie".

 • Ministerstwo Zdrowia: 1934 nowe przypadki koronawirusa. Najwięcej w kujawsko-pomorskim

  Ministerstwo Zdrowia: 1934 nowe przypadki koronawirusa. Najwięcej w kujawsko-pomorskim

  "Mamy 1934 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem" - poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Największy przyrost zachorowań (229) odnotowano w woj. kujawsko-pomorskim. Resort zaraportował też o śmierci 26 zakażonych pacjentów. Liczba wszystkich przypadków stwierdzonych od początku epidemii w Polsce przekroczyła 100 tys.

 • 2367 nowych przypadków koronawirusa. Kolejny rekord zakażeń. Zmarło 34 pacjentów
 • Była posłanka zrezygnowała członkostwa w PO. "Dalsza współpraca jest niemożliwa"