USA. Ponad milion osób deklaruje szturm na Strefę 51. US Air Force gotowe do obrony. Śmieszne? Nie bardzo

W szturmie na Stefę 51 chce wziąć udział ponad milion osób! Tyle dopisało się do wydarzenia na Facebooku. Jeżeli szturm rzeczywiście się odbędzie, wydarzenie będące żartem może przerodzić się w poważny problem dla armii USA.
Zobacz wideo

Tytuł wydarzenia, które zgromadziło wokół siebie ponad milion osób, głosi: "Wszystkich nas nie powstrzymają". Osoby, które chcą wziąć w nim udział, planują wtargnąć na teren Stefy 51 - amerykańskiej bazy wojskowej, w której, wedle teorii spiskowych, przechowywane są pozaziemskie formy życia.

"They Can't Stop All of Us". Szturm Strefy 51 miał być żartem. Czy nim pozostanie?

Stefa 51 lat jest owiana tajemnicą. Choć baza ta powstała w latach 50., rząd USA podtrzymywał, że Strefa 51 nie istnieje aż do 2001 roku (wówczas wspomniał o niej prezydent George W. Bush). Na oficjalne potwierdzenie istnienia Strefy 51 trzeba było jednak poczekać aż do 2013 roku. To, że amerykański rząd tak długo zaprzeczał jej istnieniu, rozbudzało ciekawość Amerykanów i ludzi na całym świecie. Wiele osób utrzymuje do dziś, że USA skrywa tam kosmitów i przeprowadza na nich badania.

To, że Strefa 51 i związane z nią tajemnice poruszają wyobraźnie tysięcy ludzi, udowadnia popularność wydarzenia "Storm Area 51, They Can't Stop All of Us". Chce wziąć w nim udział ponad milion osób, choć jego organizator stworzył wydarzenie dla żartu. 

- Szturm to zwyczajny żart i takie też było założenie wydarzenia. (...) Jestem całkowicie zdumiony liczbą osób, która widziała ten post, a najbardziej tym, że tyle wykazuje żywe zainteresowanie. Wydarzenie pojawiło się praktycznie we wszystkich mediach w USA. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że coś takiego przydarzy się w całym moim życiu - w rozmowie z portalem naTemat powiedział 20-letni Matty, pomysłodawca szturmu na Strefę 51.

Na akcję w żartobliwy sposób opowiadają również znane osoby m. in. znany z filmu maczeta Danny Trejo.

US Air Force ostrzega "szturmowców: "Jesteśmy gotowi do obrony" 

Czy ponad milion osób stawi się na terenie amerykańskiej bazy wojskowej 20 września 2019 roku? Tego nie wiadomo. Popularność wydarzenia jest jednak tak duża, że stanowisko w tej sprawie zajęły Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych

- Strefa 51 to poligon US Air Force, dlatego odradzamy komukolwiek próbę przedostania się na teren, na którym trenujemy uzbrojone amerykańskie siły zbrojne. US Air Force jest zawsze gotowe do obrony Ameryki i jej zasobów - w rozmowie z "Yahoo" powiedzała Laura McAndrews, przedstawicielka Sił Powietrznych USA. 

Więcej o: