Kiosk z cyfrowym "Men's Health"

W internecie pojawił się kolejny kiosk z cyfrowymi edycjami gazet - e-Kiosk.pl. Na razie ma ofertę skierowaną głównie do mężczyzn

E-Kiosk to dzieło wrocławskiej firmy Digital Content. Pod adresem www.e-kiosk.pl można już kupić cyfrowe wydania niektórych tytułów prasowych (są tańsze o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent od edycji papierowych). Na razie w ofercie e-Kiosku.pl jest dziesięć tytułów (od trzech wydawców: Motor-Presse, IDG i Magnum-X). To m.in. "Men's Health", "PC World Komputer" i "Auto, motor i sport". - Z kolejnymi wydawcami prowadzimy rozmowy - zapewnia Piotr Kubiszewski, prezes wrocławskiej spółki.

Aby móc czytać cyfrowe wydanie tych tytułów, trzeba się zarejestrować i zainstalować specjalne oprogramowanie - przeglądarkę e-Kiosk Reader. W polskim internecie działa już kilka cyfrowych kiosków - np. Netpress.pl, który jest częścią sieci Zinio, największego na świecie dystrybutora cyfrowych wydań gazet. W serwisie e-wydania.pl niektóre swoje tytuły w wersji cyfrowej oferuje też wydawnictwo Axel Springer Polska (m.in. "Newsweek" i "Forbes").