Rusza telewizja internetowa

Od poniedziałku Telekomunikacja Polska uruchamia w stolicy telewizję internetową. Jej abonenci będą mogli oglądać Canal+ i HBO

Cały projekt nosi nazwę Videostrada TP. Telekomunikacja telewizję internetową uruchamia we współpracy z Cyfrą+. Umowę abonencką będzie można podpisać w punkcie sprzedaży TP. Abonenci będą mogli oglądać wszystkie programy telewizyjne oferowane przez Cyfrę+, czyli np. Canal+ Sport, filmowy Canal+ czy HBO. Jak na razie usługa będzie dostępna tylko w Warszawie. W całym kraju Videostrada pojawi się najwcześniej jesienią.

Żeby do telefonicznego gniazdka podłączyć telewizor, trzeba mieć cyfrową linię telefoniczną oraz tzw. livebox, czyli specjalny modem multimedialny. Livebox jest wypożyczany od TP - miesięcznie kosztuje to 10 zł. Dodatkowo trzeba płacić za abonament Cyfra+ DSL oraz wynajem dekodera. Abonament to wydatek od 24 do 143 zł, a dekoder 10 zł miesięcznie.

W III kwartale TP SA zamierza również zaoferować telewizję na żądanie (video-on-demand). Usługa przypomina wirtualną wypożyczalnię filmów, tyle że są one dostarczane do domu klienta nie na płycie czy kasecie, lecz za pośrednictwem sieci. Opłata za rozrywkę zostaje dopisana do rachunku, który co miesiąc wystawia operator.