GE Money Bank otworzy call-center we Wrocławiu

GE Money Bank otworzy we Wrocławiu telefoniczne centrum obsługi klientów z krajów niemieckojęzycznych. Pracę znajdzie tam 100 osób

Do tej pory klienci banku z: Niemiec, Austrii i Szwajcarii byli obsługiwani przez centra w swoich krajach. Ale bank zdecydował się ograniczyć ich działalność i otworzyć nowe centrum we Wrocławiu.

Call-center ma ruszyć na przełomie czerwca lipca. W tej chwili trwa intensywna rekrutacja pracowników. Na początek zatrudnienie znajdzie 100 osób. Kogo szuka bank? Podstawowy wymóg to znajomość języka niemieckiego. Pracodawca nie wymaga udokumentowania jej certyfikatami. W czasie prowadzonej w języku niemieckim rekrutacji trzeba udowodnić, że swobodnie posługujemy się tym językiem. Co ważne bank nie ma wymagań co do wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

Operatorem nowego centrum będzie firma outsourcingowa, w której 40 proc. udziałowcem jest koncern General Electric będący właścicielem banku. Jeżeli uda się jej pozyskać kolejnych klientów to do końca przyszłego roku liczba osób zatrudnionych w centrum może wzrosnąć do 400. Wśród rozważanych lokalizacji nowego centrum były też Czechy i Węgry. Co przesądziło o wyborze Wrocławia? Przede wszystkim potencjał rynku, bo znajomość języka niemieckiego we Wrocławiu jest lepsza niż w innych branych pod uwagę podczas lokalizacji miastach.