Kowalski do transportu

Nowy wiceminister transportu - premier Marcinkiewicz powołał na to stanowisko Bogusława Kowalskiego, byłego działacza LPR

Dziś Kowalski jest w Narodowym Kole Parlamentarnym. Do resortu nie przyjdzie niedoświadczony - jako członek zarządu woj. mazowieckiego był odpowiedzialny za reformę regionalnych przewozów kolejowych. Odniósł sukces - praktycznie od zera powstały Koleje Mazowieckie, a Warszawska Kolej Dojazdowa przeszła poważne reformy. Dziś KM jest jedną z nielicznych kolejowych spółek regionalnych, w których straty nie rosną. Był też odpowiedzialny za nadzór nad inwestycją samorządu wojewódzkiego w budowie portu lotniczego w Modlinie. Niestety, tu nie udało mu się powtórzyć poprzednich sukcesów. Lotnisko dla tanich linii, które miało zostać stworzone pod Warszawą, by odciążyć Okęcie, nie istnieje. Na razie nie wiadomo nawet, kiedy powstanie.

Bogusław Kowalski jest z wykształcenia historykiem, przewodniczył też sejmowej komisji infrastruktury. W 2005 r. dostał odznaczenie resortowe "Zasłużony dla Transportu RP" oraz nagrodę Railway Business Forum i PKP PLK "Polityk Roku - Przyjaciel Kolei".

Żonaty, ma troje dzieci.