Rozmowy PiS - PSL bez konkretów

Bez żadnych politycznych deklaracji zakończyły się rozmowy prezesów PiS i PSL o dołączeniu ludowców do koalicji rządowej. Po spotkaniu Waldemar Pawlak powiedział jedynie, że rozmowa była ''trudna choć obiecująca''.

Lider PSL poinformował, że jutro będą prowadzone rozmowy o charakterze technicznym, gdyż ugrupowania mają do omówienia wiele szczegółów. W czwartek o godzinie 11.00 ma zostać przedstawione do opinii publicznej oświadczenie ugrupowania w sprawie koalicji rządowej.

Waldemar Pawlak zaznaczył, że doświadczenie z funkcjonowania "paktu stabilizacyjnego" pokazuje, że trzeba na samym początku dobrze się porozumieć, żeby uniknąć późniejszych problemów. Przypomniał, że obecne negocjacje dotyczą relacji, które zadecydują o kilkuletniej koalicji rządowej. Dlatego też- jak wyjaśnił Pawlak - nie jest łatwo w tak krótkim czasie o wszystkim przesądzić i ustalić wszystkie szczegóły.

Waldemar Pawlak zapowiedział, że dziś na ulicy Grzybowskiej odbędzie się spotkanie władz statutowych, czyli prezydium PSL