2-letnie dziecko porzucone na Dworcu Centralnym

Policja poszukuje opiekunów 2-letniej dziewczynki pozostawionej na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Wczoraj po godzinie 11:00 do policjantów patrolujących Dworzec Centralny w Warszawie podszedł mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że na północnej galerii dworca, przy wyjściu od strony ulicy Emilii Plater, zauważył 2-3 letnią dziewczynkę bez opieki. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy zaopiekowali się dzieckiem.

Dziewczynkę zabrano na komisariat, do czasu odnalezienia opiekunów. Niestety mimo poszukiwań i podanych przez radiowęzeł komunikatów nikt po dziecko nie przyszedł. Do dziewczynki wezwano lekarza, po przebadaniu przewieziono ją do Domu Małego Dziecka w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 75.

Dziewczynka ubrana była w granatową kurtkę z pomarańczowymi aplikacjami, zapinaną na zamek, spodnie z materiału w kolorowe prążki, czerwone rajstopy i brązowe buty zapinane na rzepy, na głowie miała zieloną czapkę z napisem "SNOW".

Policja zwraca się do wszystkich z apelem o pomoc w odnalezieniu opiekunów dziecka. Informację można przekazywać osobiście w Komisariacie Kolejowym Policji na Dworcu Centralnym lub telefonicznie (022) 654 34 42, a także pod numer telefonu oficera dyżurnego Komendy Stołecznej Policji (022) 603 65 55 lub 997 i 112 z telefonów komórkowych.