Springer startuje 18 kwietnia

Nowa gazeta wydawana przez polską filię niemieckiego koncernu Axel Springer zadebiutuje na rynku za tydzień, 18 kwietnia. Jej tytuł to ?Dziennik Polska Europa Świat?

Na początku lutego Andreas Wiele z zarządu niemieckiego giganta po raz pierwszy oficjalnie przyznał, że spółka szykuje się do uruchomienia nowego dziennika w Polsce. Od tamtej pory ani niemiecka centrala Axela Springera, ani jej polskie biuro nie udzielały informacji na ten temat. "Dziennik" ma ukazywać się od poniedziałku do soboty i będzie dostępny w cenie 1,50 zł. W środę ruszy kampania reklamowa gazety przygotowana przez agencję PZL oraz dom mediowy MediaCom. Z kim będzie konkurował nowy dziennik? - Wydajemy opiniotwórczą gazetę, więc jej głównymi konkurentami będą tytuły znajdujące się na tej samej półce, czyli "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita" - powiedział nam Michał Fijoł, rzecznik zarządu Axel Springer Polska. Spółka liczy na to, że w ciągu pierwszego półrocza "Dziennik" osiągnie sprzedaż na poziomie 150 tys. egz.

Redaktorem naczelnym nowej gazety jest Robert Krasowski (dawniej wicenaczelny "Faktu"), a jego zastępcy to Marta Bratkowska, Marta Stremecka (wcześniej również wicenaczelne "Faktu") oraz Konrad Kołodziejski i Marcin Piasecki (były naczelny polskiej edycji miesięcznika "Forbes"). Wydawcą "Dziennika" jest Grzegorz Jankowski, który pozostaje naczelnym "Faktu".

Będzie to drugi dziennik w polskim portfolio niemieckiego wydawcy. Od października 2003 roku Axel Springer wydaje "Fakt" wzorowany na niemieckim brukowcu "Bild". Ponadto spółka wydaje takie tytuły, jak "Newsweek", "Olivia" i "Na żywo".