Dziennik - taki tytuł będzie nosiła nowa gazeta

Axel Springer Polska wprowadzi na rynek nową gazetę codzienną "DZIENNIK Polska Europa Świat" 18 kwietnia - poinformował we wtorkowym komunikacie Axel Springer

"18 kwietnia Axel Springer Polska wprowadzi na rynek nowy tytuł prasowy - ogólnopolską gazetę codzienną o charakterze opiniotwórczym. 'DZIENNIK Polska Europa Świat' to nowoczesna gazeta jakościowa, skierowana do młodych, wykształconych czytelników interesujących się zarówno tematyką krajową, jak i europejską i międzynarodową, oczekujących obiektywnych i kompetentnych informacji, podanych w ciekawej, dynamicznej i nowoczesnej formie. DZIENNIK będzie się ukazywał od poniedziałku do soboty i będzie kosztował 1,50 zł" - poinformował Axel Springer.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje, że gazeta znajdzie się w kioskach tuż po Wielkanocy.

Wydawnictwo podało, że redaktorem naczelnym gazety będzie Robert Krasowski - wcześniej pełniący funkcję redaktora naczelnego "Fakt Europa". Kierownictwo redakcji tworzą również Marta Bratkowska, Marta Stremecka, Konrad Kołodziejski i Marcin Piasecki. Wydawcą "Dziennika" jest Grzegorz Jankowski, który równocześnie pozostaje redaktorem naczelnym "Faktu".

"Wprowadzenie nowego dziennika jest naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony czytelników, którzy nie znajdują wśród ukazujących się obecnie tytułów odpowiedniej dla siebie gazety. Przeprowadzone przez nas badania potwierdzają, że na rynku jest jeszcze miejsce dla nowej gazety opiniotwórczej, oferującej szerokie spektrum tematów i nowe, świeże spojrzenie" - powiedział Florian Fels, prezes Axel Springer Polska, cytowany w komunikacie.

Kampanię reklamową nowego tytułu przygotowuje agencja reklamowa PZL.

Kampania poprzedzająca debiut nowego dziennika rozpocznie się 12 kwietnia i obejmie telewizję, prasę, radio, outdoor oraz internet. Wydawca zaplanował również intensywną promocję "DZIENNIKA" w punktach sprzedaży prasy.