Cyfra+ i TP SA testują telewizję

TP SA przystąpiła do testów swojej nowej usługi - telewizji. W testach bierze udział operator płatnej telewizji satelitarnej Cyfra+.

Od zeszłego tygodnia 200 abonentów TP SA w Warszawie ogląda telewizję poprzez kabel telefoniczny. Do wyboru mają kilkanaście stacji, w tym wszystkie kanały tematyczne produkowane przez spółkę Canal+ Cyfrowy:Ale Kino, ZigZap, MiniMini oraz Planete.

Według Piotra Kostrzewskiego z TP SA testy mają potrwać dwa, trzy miesiące, po czym przewiduje się wprowadzenie oferty komercyjnej. - Chcemy, by była jak najszersza, więc w grę wchodzą także inni nadawcy ze swymi programami - powiedział.

Aby korzystać z nowej usługi, trzeba mieć wykupiony abonament Neostrady, czyli oferty szerokopasmowego internetu w TP SA. Na razie w testach nie ma takich usług, jak telewizja na żądanie (możliwość oglądania zamówionych programów i filmów).

Taką ofertę przygotowuje również największy rywal w telefonii stacjonarnej Telefonia Dialog. Partnerem operatora jest wrocławska spółka producencka ATM Grupa.