2 lutego Msza św. za ofiary tragedii w Katowicach przy grobie Jana Pawła II

Polacy przebywający w Rzymie zbiorą się przy grobie Jana Pawła II na modlitwę w intencji ofiar tragedii na Śląsku oraz ich bliskich. Msza w Grotach Watykańskich zostanie odprawiona w czwartek, 2 lutego, o godz. 7 rano.

"W każdy czwartek rano gromadzimy się na Watykanie przy grobie Ojca Świętego. Jednak intencja Eucharystii w Ofiarowanie Pańskie będzie szczególna. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy doświadczyli tragedii w Katowicach. Msza św. Będzie sprawowana przy grobie tego, który sam cierpiał, nie wstydził się cierpieć i uczył nas jak należy znosić cierpienie. Będziemy prosić za przyczyną Jana Pawła II by wszyscy, którzy tak bardzo zostali doświadczeni, ujrzeli światło w ciemności, by łzy cierpienia były pełne nadziei chrześcijańskiej. Niech nasi zmarli razem z Janem Pawłem II spotkają się tam, gdzie śmierć jest pokonana przez miłość Chrystusa, która wszystko zwycięża " - powiedział ks. prałat Konrad Krajewski, ceremoniarz papieski.

Msza św. za ofiary chorzowskiej tragedii będzie sprawowana dokładnie w dziesięć miesięcy od śmierci Jana Pawła II. Koncelebrować będą księża pracujący w Watykanie oraz odbywający w Rzymie studia specjalistyczne.