Twórca Wikipedii nie wyklucza wprowadzenia reklam

Jimmy "Jimbo" Wales w opublikowanej przez brytyjski "The Times" rozmowie przyznaje, że na stronach Wikipedii mogą w przyszłości pojawić się reklamy

W przytoczonej w blogu Krzysztofa Urbanowicza rozmowie z "The Times" Wales przyznaje, że na stronach Wikipedii mogłyby pojawić się reklamy. - Ze strony społeczności i mnie samego ten pomysł napotyka na poważny opór - powiedział twórca Wikipedii. - Ale w pewnym momencie będzie trzeba zastanowić się, z jak wielkich sum rezygnujemy.

Wikipedia jest bezpłatną i niekomercyjną encyklopedią internetową prowadzoną przez Fundację Wikimedia. Fundacja zatrudnia trzy osoby, a na jej czele stoi Jimmy Wales, który nie pobiera za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. Wikipedia składa się z ponad 2,5 mln artykułów w ponad 200 językach (85 wersji językowych przekroczyło barierę tysiąca artykułów). Liczba użytkowników Wikipedii nie jest znana. Wales powiedział niegdyś nawet , że takie statystyki nie są potrzebne, gdyż encyklopedia nie sprzedaje reklam. W grudniowej rozmowie z BusinessWeek Wales określił jedynie liczbę miesięczną liczbę odsłon na około 2,5 mld.

Z pełną treścią rozmowy Walesa z "The Times" można zapoznać się na stronie dziennika .