PAH: Prawie 10 mln zł na pomoc ofiarom tsunami

Polska Akcja Humanitarna zebrała prawie 10 milionów złotych na pomoc ofiarom tsunami. W rok od kataklizmu, jaki nawiedził Azję Południowo -Wschodnią organizacja podsumowała na konferencji prasowej swoje działania w tym regionie

PAH skoncentrowała się na Sri Lance. Szefowa Akcji Janina Ochojska poinformowała, że wybrano jedną z najbiedniejszych prowincji w tym kraju - Ampara. Wolontariusze PAH otworzyli tam swoją misję - dostarczali wodę pitną i jedzenie. W planach jest odbudowa szkół i szpitali. Janina Ochojska podkreśliła, że w rok po tsunami wiele osób nadal jest uzależnionych od pomocy humanitarnej. Wielu potrzebuje także pomocy psychologicznej, by po tragedii móc wrócić do normalnego życia.

O swoich przeżyciach opowiadał młody mieszkaniec Sri Lanki, Timothy, który ocalał z kataklizmu. Teraz wspomaga działania PAH, jeżdżąc po obozach dla uchodźców i pracując z dziećmi.

Ambasador Sri Lanki w Polsce Nalatanghi Nawarat Naraj podkreślił, że Polska była jednym z największych ofiarodawców dla ofiar tsunami.

W akcję pomocy włączyło się także Polskie Radio, które wraz z jednym z operatorów sieci komórkowej zebrało milion dwieście tysięcy złotych.