Sprzedaż największych tygodników opinii w sierpniu

Pięć największych tygodników opinii zamknęło sierpień spadkami. Liderem pod względem sprzedaży pozostaje ?Polityka?

Sierpień tradycyjnie jest jednym z najgorszych miesięcy w branży medialno-reklamowej ze względu na sezon wakacyjny, podczas którego ludzie mniej intensywnie korzystają z mediów. Z najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że temu wakacyjnemu trendowi nie oparło się też pięć największych tygodników opinii - w sierpniu ich sprzedaż była mniejsza niż przed rokiem.

Na czele rankingu jest "Polityka", która w czerwcu sprzedawała średnio 174,6 tys. egz. tygodniowo. To o 4 proc. mniej niż rok temu. Na drugim miejscu znalazł się "Wprost" ze średnią sprzedażą na poziomie 166,7 tys. egz. tygodniowo, co daje spadek o 0,6 proc. - najmniejszy w tym segmencie rynku. Trzecie miejsce zajął "Newsweek Polska" wydawany przez Axel Springer Polska. Ten tytuł zamknął sierpień sprzedażą na poziomie 156,5 tys. egz., czyli o 16,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Największy spadek odnotował w sierpniu tygodnik "Przekrój" należący do Edipresse Polska. Jego średnia sprzedaż wyniosła w sierpniu 80,9 tys. egz. i była o 18,5 proc. niższa niż przed rokiem.

Ukazujący się od kwietnia tego roku "Ozon" kontrolowany przez Janusza Palikota, posła PO oraz właściciela Polmosu Lublin, sprzedawał w sierpniu średnio 46,8 tys. egz. To prawie o połowę mniej niż podczas kwietniowego debiutu tego pisma.