PKO BP wykupiło Prokom z Wilanów Investments

Za 66 mln zł spółka PKO BP wykupiła udziały Prokom Investments w firmie developerskiej Wilanów Investments - poinformował w piątek bank PKO BP.

Zawiązana w 2004 r. spółka Wilanów Investments zajmuje się budową zespołu domów i apartamentowców Nowy Wilanów, centralnej i największej części osiedla Miasteczko Wilanów w Warszawie. Docelowo planowano budowę ok. 2 tys. mieszkań. Projekt oceniano jako jedną z największych inwestycji budowlanych ostatnich lat.

Do tej pory w spółce Wilanów Investments 51 proc. udziałów miała spółka PKO Inwestycje, należąca całkowicie do banku PKO BP. Drugi udziałowcem była firma Prokom Investments, kontrolowana przez znanego przedsiębiorcę Ryszarda Krauzego. W piątek PKO BO ogłosiło, że dzień wcześniej PKO Inwestycje wykupiło wspólnika i zostało jedynym właścicielem spółki deweloperskiej. Za 49 proc. udziałów Wilanów Investments o wartości nominalnej 1,96 mln zł Prokom Investments dostał 66 mln zł. Według PKO BP ta cena uwzględnia wszelkie wpłaty na kapitał zakładowy spółki i dopłaty oraz inne świadczenia i wydatki poniesione przez Prokom.

Według PKO BP zakup ma charakter inwestycji długoterminowej i został sfinansowany ze środków własnych PKO Inwestycje.