Bracia Weinsteinowie wracają do gry

Założyciele i byli szefowie wytwórni filmowej Miramax - bracia Bob i Harvey Weinsteinowie - chcą założyć nową spółkę medialną. Udało im się zebrać na ten cel prawie pół miliarda dolarów

Bracia opuścili wytwórnię 30 września, założyli firmę The Weinstein Co. i zaczęli szukać miliarda dolarów na realizację swoich pomysłów. Pomagają im w tym bank Goldman Sachs oraz kancelaria prawna Paul Weiss Rifkind Wharton & Garrison. Według nieoficjalnych źródeł Bob i Harvey Weinsteinowie chcą stworzyć firmę, która ma działać zarówno w branży telewizyjnej, jak i kinematograficznej oraz internetowej.

Do tej pory pozyskali 490 mln dolarów i zaczęli ściągać menedżerów, z którymi jeszcze niedawno pracowali w Miramax Films. Obecnie The Weinstein Co. przygotowuje reality show "Projekt Wybieg", a jej thriller z Jennifer Aniston pod tytułem "Derailed" ma trafić do kin już 11 listopada.

Weinsteinowie założyli Miramax 26 lat temu, a w 1993 roku kontrolny pakiet w tej wytwórni objął koncern medialny Walt Disney Co., z którym w ciągu ostatnich kilku lat braciom nie układało się najlepiej. Miramax zdobył uznanie widzów oraz branży filmowej jako miejsce, w którym powstały takie oskarowe produkcje, jak: "Chicago", "Zakochany Szekspir" i "Pulp Fiction".