Obiad z Rupertem Murdochem

Każdy może zjeść obiad z Rupertem Murdochem. Magnat medialny kontrolujący News Corp. podejmie gościa w siedzibie swego koncernu w Nowym Jorku. Trzeba tylko kupić wejściówkę na internetowej aukcji eBay.

Cena wywoławcza 25 tys. dolarów. Początek licytacji 3 listopada, o godz. 9 czasu polskiego. Podczas obiadu w swojej prywatnej jadalni 74-letni przedsiębiorca opowie, jak zdobywa przyjaciół i zarządza ludźmi. Na obiad będzie mogło przyjść również czterech przyjaciół zwycięzcy.

Pieniądze z licytacji na eBayu w całości zostaną przeznaczone dla Jerusalem College of Technology (JCT) - jednej z największych uczelni technicznych w Izraelu. - Z kraju rozwijającego się Izrael zamienił się w globalnego lidera w sektorze zaawansowanych technologii. Jerusalem College of Technology jest na czele tego procesu, bo produkuje wysokiej klasy specjalistów - tłumaczy Rupert Murdoch swoją decyzję.

Brytyjski dziennik "The Guardian" zaznacza, że z izraelską branżą technologiczną magnata łączą silne więzi. Jedna ze spółek należących do jego imperium - zajmująca się kodowaniem sygnału telewizyjnego NDS - ma w Izraelu swoje biura.