Międzynarodowe Forum Kobiet poparło Henrykę Bochniarz

Międzynarodowe Forum Kobiet udzieliło poparcia kandydatce na prezydenta, Henryce Bochniarz. Kandydatka Partii Demokratycznej -demokraci.pl na najwyższy urząd w państwie chce ulg podatkowych dla rodzin z dwojgiem lub większą liczbą dzieci

Jak mówi szefowa Międzynarodowego Forum Kobiet, stowarzyszenie udzieliło poparcia Henryce Bochniarz przede wszystkim dlatego, że jest ona kobietą przedsiębiorczą. Ewa Lisowska zaznaczyła, że Henryka Bochniarz jest założycielką pierwszej w Polsce firmy consultingowej i jedną z inicjatorów założenia Polskiej Konfederacji Pracodawców "Lewiatan". Bochniarz działa także na rzecz kobiet i, jak twierdzi Lisowska, należy do pionierek polskiej przedsiębiorczości.

Henryka Bochniarz podkreśliła, że kandyduje na najwyższy urząd w państwie, by walczyć ze stereotypem kobiety, pracującej w domu, przy dzieciach. Uważa, że kobiety są odpowiedzialne i racjonalne. "Nie głosujcie na przystojnych, ale na kompetentnych i wtedy będziecie głosować na kobiety" - powiedziała.

Za konieczny Henryka Bochniarz uważa też wzrost zatrudnienia kobiet po 50-tce. Opowiada się także za tworzeniem przedszkoli przyzakładowych i specjalnych miejsc do karmienia niemowląt na terenie zakładów pracy.