Bezprzewodowy internet w przenośnej konsoli

Możliwości przenośnej konsoli do gier PlayStation Portable zostały poważnie poszerzone. Sony udostępniło nową wersję oprogramowania, które pozwala na przeglądanie stron internetowych na czterocalowym monitorze urządzenia

Dostęp do internetu jest realizowany za pomocą szyfrowanego łącza WiFi. Oznacza to, że surfować po sieci można miejscach będących w zasięgu punktu dostępowego (hot-spota). Aktualizacja systemu do wersji 2.0 dodaje też konsoli m.in. możliwość odtwarzania znanych z iPoda plików muzycznych AAC (oprócz MP3 i ATRAC) oraz wyświetlania grafiki w formatach: TIFF, GIF, PNG i BMP (wcześniej tylko JPG). Poszerzono też gamę obsługiwanych typów wideo o format MP4.

Nowe oprogramowanie konsoli przeznaczone jest na rynek amerykański. Miesiąc wcześniej udostępniono je japońskim posiadaczom PSP.

Europejską premierę PlayStation Portable zapowiedziano na 1 września. Oferowane w Polsce urządzenie trafi do klientów z oprogramowaniem w wersji 1.52, ale w zestawie znajdzie się dysk umożliwiający aktualizację systemu. Cenę konsoli ustalono na 1099 złotych.