Firefox na Woodstocku

Przystanek Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą miał w tym roku nietypowych gości. Oprócz Knorkatora i Die Toten Hosen wystąpili na nim: Firefox, Creative Commons Polska i Linux

Na niezwykły pomysł reklamowy wpadli miłośnicy Wolnego Oprogramowania. Promujące je w Polsce stowarzyszenie ACTUS otworzyło stoisko informacyjne na terenie Przystanku Woodstock.

- Mieliśmy gotową maszynę z prezentacjami, każdy mógł podejść, dotknąć, pobawić sie KDE , Firefoksem , Open Office , zobaczyć, że to się obsługuje tak samo łatwo jak Windows, Internet Explorer czy MS Office. - opowiada Zbigniew "Gandalf" Braniecki z AviaryPL , grupy przygotowującej polskie wersje Firefoksa i programu pocztowego Thunderbird . - Trafiliśmy na mnóstwo ludzi, którzy "słyszeli, ale się obawiali spróbować". Rozmawialiśmy z nimi, tłumaczyliśmy, że nie jesteśmy komunistami, anarchistami, że to nie jest trudne, że można spróbować.

Być może przyszłoroczny Przystanek będzie korzystał wyłącznie z Wolnego Oprogramowania. - Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Jurka. Chcielibyśmy, żeby na terenie Woodstocku działała linuksowa kafejka internetowa z zainstalowanymi: Firefoksem, Open Office, Thunderbirdem. Jeśli by się to udało, byłoby cudownie - marzy "Gandalf".