Microsoft szykuje start.com

Microsoft po cichu przygotowuje odpowiedź na spersonalizowaną stronę startową Google. Powstający serwis może przeskoczyć konkurencję dzięki idealnie dobranej nazwie - start.com

Od maja Google oferuje możliwość ułożenia własnej strony startowej. Na stronie www.google.com/ig można z gotowych "klocków" skomponować sobie własny portal, z informacjami z różnych źródeł, prognozą pogody, okienkiem wyszukiwarki i dostępem do poczty.

Niespodziewanie okazało się, że podobny serwis szykuje Microsoft. Pod adresem http://www.start.com/3 można znaleźć jego testową wersję. Co prawda Microsoft zastrzega, że to jedynie eksperyment, ale podobnie tłumaczy się też Google, którego wszystkie nowatorskie serwisy ( Google Maps czy Gmail ) są oficjalnie wciąż w fazie testów.

Warto zobaczyć, jak rozwija się start.com - po podmienieniu trójki w adresie na 1 lub 2 wyświetlą się poprzednie stadia rozwoju serwisu.

Moda na spersonalizowane strony startowe dotarła też do Polski - od ponad miesiąca działa podobny serwis: Startowy.com . W odróżnieniu od produktów Google i Microsoftu jest to wersja finalna (a nie testowa). Dzięki temu jego autorzy szczycą się, że to "pierwszy serwis w sieci wyznaczający nowe kierunki w integracji nowoczesnych technologii z użytecznością strony domowej/startowej".