Pijani policjanci porzucili amunicje na strzelnicy

Prawie dwa tysiące sztuk bojowej amunicji znaleziono w jednej ze strzelnic w Piotrkowie Trybunalskim

Radio Łódź nieoficjalnie dowiedziało się, że naboje pozostawili policjanci, którzy podczas ćwiczeń pili alkohol. Kiedy dowiedzieli się, że strzelnicę może odwiedzić komendant - po prostu uciekli. Jeden z pracowników strzelnicy znalazł porzuconą ostrą amunicję i powiadomił o odkryciu organy ścigania.

Komenda Wojewódzka w Łodzi potwierdziła, że rzeczywiście tego dnia na strzelnicy ćwiczyli policjanci z Piotrkowa. Zastrzeżono jednak, że w tym samym czasie również inne osoby korzystały z obiektu.

Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła już w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Badany jest wątek niedopełnienia obowiązków przez policjanta odpowiedzialnego za nadzór nad amunicją służbową, pobraną na ćwiczenia strzeleckie. Wstępne ustalenie nie potwierdzają jednak, że amunicja ujawniona po opuszczeniu strzelnicy przez policjantów była tą samą, którą funkcjonariuszom wydano na ćwiczenia z policyjnych magazynów.

Radio Łódź dowiedziało się nieoficjalnie, że odnaleziona bojowa amunicja była w opakowaniach z policyjnymi oznaczeniami. Śledztwo ma wyjaśnić do kogo należała i skąd się wzięła na terenie strzelnicy.