Biskup Piotr Libera: Głos ludu - głosem Boga

Vox Populi Vox Dei. Głos ludu - głosem Boga. Tak sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, określa decyzję o rozpoczęciu beatyfikacji Jana Pawła II

Biskup Piotr Libera podkreślił, że to wierni podjęli tę decyzję, wołając na Placu świętego Piotra - Santo subito-święty natychmiast. Według niego, Jana Pawła Drugiego charakteryzowało to, że z jednej strony był mocno osadzony w ziemskich realiach, a z drugiej - zanurzony w Bogu.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski wyraził przekonanie, że czynności Kościoła, niezbędne do beatyfikacji Jana Pawła II zakończą się szybko. Choć - jak podkreślił - pewne zasadnicze normy procesu zostaną zachowane.

Zdaniem biskupa Libery, szybkiemu zakończeniu procesu z pewnością posłuży postulator procesu, 45-letni ksiądz Sławomir Oder. Jest on dynamicznym kapłanem i prawnikiem kościelnym, doskonale znającym włoski znającym i sprawnie posługującym się nowoczesnymi mediami.

Sprawa beatyfikacji polskiego papieża już w tej chwili ma wyjątkowe tempo. Rozpoczyna się 87 dni po jego śmierci, co jest ewenementem w historii Kościoła.