Biernacki: Barchmański i Sobotka to szkodnicy

Ministrowie: Brachmański, Sobotka - to szkodnicy - tak komentuje dymisje były szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki. Odrzuca również zarzuty, że to właśnie za jego kadencji rozpoczęły się największe afery w ministerstwie

Marek Biernacki broni się, że afery były, gdy on obejmował stanowisko. i tłumaczy, że za jego kadencji udało się zbudować system do walki z nimi.

Z kolei zarzuty byłego wiceministra MSWiA Brachmańskiego, że afery wynikły właśnie za jego kadencji, nazywa działaniem - wręcz niemęskim.

Media pisały niedawno o konflikcie pomiędzy wiceministrem Brachmańskim a Centralnym Biurem Śledczym. Wielokrotnie przypominano jego kwietniowe spotkanie z tą jednostką, podczas którego funkcjonariusze tupaniem wyrazili niezadowolenie z wypowiedzi ministra w sprawie byłego nadzorującego CBŚ - Adama Rapackiego.

Andrzej Brachmański zaprzeczał, jakoby między resortem a CBŚ był konflikt. Jeszcze wczoraj mówił, że czuje się zażenowany, iż musi tłumaczyć się za czasy "kiedy w resorcie rządził" Marek Biernacki, a CBŚ nadzorował generał Rapacki - powołany na to stanowisko przez Biernackiego.