Zoll nie będzie kandydatem Partii Demokratycznej

Andzej Zoll nie będzie kandtydatem Partii Demokratycznej w wyborac prezydenckich- powiedział Władysław Frasyniuk w Poranku radiaTOK FM

Dorota Gawryluk : Czy jest już po zasadniczej rozmowie z panem Zollem?

Władysław Frasyniu: Tak, niestety już jest i państwo jako pierwsi dowiedzą się, że Andrzej Zoll nie wystartuje w wyborach prezydenckich. A nie wystartuje dlatego, ze okazało się że Sejm nie ma żadnego następcy na jego miejsce. A jedyny następca który zdecydował się, teraz wycofał się. To oznacza że Andrzej Zoll będzie miał następcę może w lipcu, może nawet przyszła kadencja będzie dokonywała wyboru jego następcy. To powoduje, że nie może wystartować. Andzej Zoll jest profesorem prawa i uważa, że standardy w życiu publicznym istnieją i nie pozwoli sobie startować.

Władze Partii Demokratycznej rozmawiali wczoraj z Andrzejem Zollem, który jest Rzecznikiem Praw Obywatelskim, na temat jego ewentualnego kandydowania w wyborach prezydenckich z ramienia ich partii. Wcześniej na kongresie założycielskim w maju, szef partii Władysław Frasyniuk mówił, że chce, by prof. Zoll został kandydatem partii w wyborach prezydenckich. Andrzej Zoll powiedział wówczas, że do końca swojej kadencji, tj. do 30 czerwca, nie będzie aktywnie uczestniczył w życiu politycznym.

4 czerwca odbędzie się konwencja prezydencka Demokratów.

Czy Andrzej Zoll byłby dobrym kandydatem na prezydenta?