Zaremba: To może mieć dobre jak i złe skutki dla PO

Piotr Zaremba przewiduje, że odejście Zyty Gilowskiej z Platformy Obywatelskiej może mieć dla partii złe, ale również dobre skutki

Publicysta "Newsweeka" powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że posiadająca wyrazistą osobowość Gilowska dużo wnosiła do wizerunku Platformy i trudno liderom partii będzie ją zastąpić. Zaremba zwrócił uwagę, że była jedyną kobietą w jej kierownictwie i bardzo dobrze uzupełniała Jana Rokitę i Donalda Tuska. Jego zdaniem, w partii nie ma osoby, która natychmiast mogłaby zająć jej miejsce.

Publicysta zwrócił zarazem uwagę, że Platforma może z jej rezygnacji zrobić atut - pokazać się jako partia, która pilnuje standardów i bardzo wysoko stawia poprzeczkę swoim członkom.

Zdaniem Zaremby, PO może zdobyć wizerunek partii, która bardzo surowo reaguje na wykroczenia, nawet te popełniane przez swoich liderów.

Według publicysty mało prawdopodobne jest, aby Gilowska przeszła do innej partii. Piotr Zaremba powiedział, że jej wcześniejsze wypowiedzi bardzo różnią ją zarówno od Partii Demokratycznej jak i Prawa i Sprawiedliwości. Publicysta dodał, że przyjmując Zytę Gilowską do siebie każde ugrupowanie musiałoby wziąć na siebie wykroczenie, które popełniła.