Netia nie rezygnuje z GSM

Netia Mobile złożyła wniosek o rezerwację wolnych częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM - poinformował w czwartek Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty

Wniosek wpłynął zaraz po rozstrzygnięciu przetargu na częstotliwości dla telefonii komórkowej. Spółka Netii zdobyła w nim tylko częstotliwości w multimedialnym standardzie UMTS (w przyszłości ma zastąpić GSM), zaś na GSM złożyła zbyt słabą ofertę finansową, która została odrzucona.

Spółka nie rezygnuje i dalej ubiega się o rezerwację częstotliwości GSM na obszarze całego kraju na 25 lat. Tyle że w sposób bezprzetargowy. Jeśli jednak w ciągu miesiąca zgłoszą się również inni operatorzy, URTiP będzie musiał przeprowadzić powtórny przetarg o to pasmo. Netia nie jest pewna, czy bez niego rozpocznie budowę czwartej - po Plusie, Erze i Idei - sieci komórkowej w Polsce. Na decyzję ma czas do poniedziałku. W tej sprawie rozmawia ze swoim partnerem, islandzkim miliarderem Thorem Bjorgolfssonem.

W I kw. tego roku skonsolidowany zysk netto Netii spadł do 23,1 mln zł z 36,7 mln przed rokiem. W tym czasie przychody grupy wzrosły z 207,2 mln zł - do 216,4 mln zł.