TVN-em interesują się inwestorzy

Właściciele stacji TVN otrzymują oferty od inwestorów branżowych zainteresowanych zakupem. - Nie jest więc wykluczone, że w perspektywie kilku lat taki inwestor wejdzie do firmy - mówi Mariusz Walter, wiceprezes Grupy ITI

- Co raz mamy jakieś zapytania, i to nie pytają zagraniczne "ratlerki" rynkowe, ale raczej "charty" czy "buldogi" - powiedział Walter , ale nie ujawnił nazw potencjalnych zainteresowanych. Dodał, że holding "póki co" nie myśli o zagranicznym inwestorze dla stacji, ale to może się zmienić. Zdaniem wiceszefa Grupy ITI rynek telewizyjny w Polsce jest już podzielony, a nowi gracze będą zmuszeni związać się kapitałowo z działającymi stacjami.

TVN - z kapitalizacją na poziomie 2,7 mld zł - jest drugą co do wielkości spółką medialną na warszawskim parkiecie po Agorze (wydawcy "Gazety Wyborczej"). TVN kontroluje około jednej czwartej rynku reklamy telewizyjnej w Polsce. Głównym akcjonariuszem stacji jest Grupa ITI. Od momentu debiutu w grudniu 2004 r. akcje TVN zyskały na wartości ponad 25 proc. W tym okresie w akcjonariacie ujawnił się na razie amerykański fundusz inwestycyjny Fidelity, informując o przekroczeniu progu 5 proc. kapitału.