Ryanair zwiększy liczbę połączeń w Polsce

Tani przewoźnik Ryanair zamierza w ciągu najbliższego roku zwiększyć liczbę połączeń z Polski - poinformowała Caroline Baldwin, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ryanair.

Obecnie przewoźnik obsługuje tylko jeden lot dziennie z Polski. Baldwin dodała, że udział Ryanair w polskim rynku tanich przewoźników powinien docelowo sięgnąć kilkudziesięciu procent, w czym ma pomóc m.in. wzrost liczby połączeń i lotnisk w Polsce, z których będzie latał Ryanair. Od 24 marca Ryanair uruchomi nowe połączenie między Wrocławiem i Londynem (lotnisko Stansted). Baldwin poinformowała, że spółka negocjuje uruchomienie nowych połączeń z sześcioma polskimi miastami i planuje rozpoczęcie lotów przynajmniej z jednego z nich. Nie zamierza jednak latać z Warszawy.

W roku finansowym, który zakończy się 31 marca, Ryanair ma przewieźć około 27,5 mln pasażerów. Na kolejny rok finansowy planuje przewiezienie 34 mln osób. Ryanair jest największą w Europie tanią linią lotniczą, obsługującą 209 tras z 93 portów lotniczych w 19 krajach. Firma zatrudnia 2,2 tys. osób.