Komornicy zablokowali konta szpitalu w Otwocku

Zespół szpitali w Otwocku ma zajęte przez komorników konta. Komornicy zablokowali na nich około 4 miliony złotych

Z tego powodu personel szpitala nie otrzymał wynagrodzeń z styczeń. Szpital normalnie pracuje, ale jak poinformował dyrektor ekonomiczny zespołu szpitali w Otwocku, Wojciech Siemiński, placówka ma olbrzymie kłopoty. Dostawcy, którzy od dawna nie otrzymali zapłaty grożą wstrzymaniem usług, między innymi prania pościeli, dostaw leków czy płynów infuzyjnych.

Władze szpitala opracowały specjalny program oszczędnościowy, zakładający między innymi obniżenie płac o jedną piątą. Nie wiadomo jednak czy personel na to się zgodzi.

Wojciech Siemiński podkreślił, że największą przeszkodą w naprawie sytuacji szpitala są egzekucje komornicze, ponieważ blokuje to jakiekolwiek możliwości wyjścia z kryzysu placówki.

Zdaniem dyrektora Siemińskiego, jedyną szansą na poprawę sytuacji szpitali jest powstrzymanie na pewien czas komorników, tak by szpitale mogły wdrożyć programy naprawcze.

Większość szpitali znalazła się w krytycznej sytuacji z powodu tak zwanej ustawy 203. Ustawa ta zakładała podwyżki pensji pracowników, ale nie wskazała źródeł ich finansowania.