"Solidarność" podpisała porozumienie z Tesco

Porozumienie o współpracy podpisały w czwartek NSSZ "Solidarność" i zarząd Tesco Polska. - Chcemy zmienić opinię, że hipermarkety wykorzystują pracowników, a związki potrafią tylko blokować rozwój biznesu - zapewniają zgodnie związkowcy i menedżerowie.

- Tesco będzie wspierać prawa i interesy pracowników. Zapisaliśmy procedury, jakimi będzie się kierować kierownictwo firmy w wypadku spornych sytuacji - mówił w Krakowie tuż po podpisaniu dokumentu Maciej Jankowski, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej "Solidarności".

Szef Tesco Polska Kevin Grace zapewniał, że jego firmie dobrze współpracuje się ze związkowcami. - Można dbać jednocześnie o klienta, o zysk i o pracowników - mówił.

W polskim Tesco pracuje ok. 18 tys. osób. Do "S" (jeden z trzech - ale zdecydowanie największy - związków w firmie) należy dwieście osób. W Anglii do związków zawodowych należy większość pracowników marketów. - Spodziewamy się, że razem z rozwojem firmy i w Polsce związki będą się rozrastać - mówi Grace. W tym roku Tesco planuje otworzyć w naszym kraju dziewięć marketów.