Poleci prezes Młodzieży Wszechpolskiej

Wniosek o zwolnienie Tomasza Połetka, honorowego prezesa krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej z rady nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie, zapowiedział wicemarszałek województwa Witold Śmiałek z PiS

To efekt naszej wczorajszej publikacji. Ujawniliśmy, że Połetek i Maciej Twaróg - krakowski radny i prezes honorowy Młodzieży Wszechpolskiej, kierowali spółkami utworzonymi przez posła Witolda Hatkę, od ponad trzech lat wnikliwie badanymi przez prokuraturę.

Rządzili tak, że doprowadzili je do bankructwa, a Połetek ma już postawione zarzuty karnoskarbowe. Czy w takiej sytuacji powinien zasiadać w radzie nadzorczej należącej do samorządu wojewódzkiego Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego?

Wicemarszałek Witold Śmiałek: - Nie wiedziałem nic o działalności pana Połetka w tych spółkach. Natychmiast wystąpię o jego wykluczenie z rady nadzorczej naszej firmy, jeśli potwierdzą się jakiekolwiek zarzuty dotyczące złamania prawa.

Do władz spółki MARR Połetka desygnowała LPR. To najbogatsza małopolska spółka. Wyceniania jest na 200 mln zł. W prawie 90 proc. należy do samorządu województwa. Sprawą Połetka - jak zapowiedział wicemarszałek Śmiałek - zajmie się na najbliższym posiedzeniu zarząd województwa.