Kalinowski nie chce "Zgody"

Jarosław Kalinowski z PSL jest przeciwny utworzeniu razem z ZChN i środowiskiem skupionym wokół profesora Religi porozumienia wyborczego "Zgoda"

Takie porozumienie podpisał 22 stycznia z prezesem ZChN Jerzym Kropiwnickim i profesorem Religą prezes PSL Janusz Wojciechowski.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia Jarosław Kalinowski powiedział, że przez 15 lat PSL było i jest jedyną partią , która nie przywdziewa maski i jest uczciwa w stosunku do wyborców. Podkreślił ponadto, że jest niewiele spraw łączących PSL z profesorem Religą, natomiast różnice są istotne. Wymienił tu zwłaszcza stanowisko w sprawie konstytucji europejskiej, którą profesor Religa byłby skłonny przyjąć, w odróżnieniu od PSL. Drugą sprawą dzielącą strony jest postulowana przez profesora Religę prywatyzacja służby zdrowia, czemu PSL jest przeciwne.

Porozumienie wyborcze "Zgoda" wymaga zatwierdzenia przez Radę Naczelną PSL, która zbiera się dzisiaj w Warszawie. Janusz Wojciechowski zapowiedział, że jeśli Rada odrzuci porozumienie rozważy rezygnację z funkcji prezesa Stronnictwa.