300 tys. zł odszkodowania za śmierć Przemka Czai

Trzysta tysięcy złotych ma zapłacić policja rodzicom tragicznie zmarłego Przemka Czai. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał dziś, że policja powinna zapłacić każdemu z rodziców chłopca, po 150 tysięcy złotych

Sąd utajnił uzasadnienie wyroku. Adwokat Czajów mecenas Paweł Skowroński powiedział dziennikarzom jedynie, że sąd przyznał rację rodzicom Przemka. Twierdzili oni, że po śmierci syna poważnie podupadli na zdrowiu, że stracili możliwości zarobkowania, a w ten sposób pogorszyły się warunki ich życia. Dochodzili od policji 500-set tysięcy złotych odszkodowania i zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy.

Dziś Marzena i Jan Czajowie, pod wysłuchaniu wyroku, nie chcieli go komentować. Prosili dziennikarzy o zrozumienie. Nie wiedzą jeszcze, czy odwołają się od orzeczenia. Nie ma również jednoznacznego stanowiska policji w tej sprawie. Obecny w sądzie pełnomocnik komendy wojewódzkiej w Gdańsku mecenas Zdzisław Szczurowski powiedział, że decyzję podejmie komendant. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policja prawdopodobnie nie złoży apelacji i uzna wyrok, a więc będzie musiała wypłacić państwu Czajom 300 tysięcy złotych.

Przemek Czaja zginął w styczniu 98-go roku w Słupsku, kiedy wracał z kolegami do domu z meczu koszykówki. Kiedy kibice przechodzili przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle interweniowała policja. Były funkcjonariusz Dariusz Woźniak śmiertelnie skatował chłopca policyjną pałką. Został za to skazany na 8 lat więzienia i po odbyciu połowy kary już jest na wolności.

300tys za śmierć chłopca to