Szacuje się, że ich wartość może sięgać nawet 2 mld zł! Byłaby to więc jedna z największych prywatnych ofert publicznych w historii warszawskiej giełdy. Obecnie posiadaczem tych akcji jest konsorcjum Credit Suisse First Boston Ceramic Partners oraz fundusze zarządzane przez Enterprise Investors (pozostały 1 proc. akcji należy do pracowników przedsiębiorstwa).
Środowa decyzja rady nadzorczej Opoczna o wprowadzeniu akcji spółki do publicznego obrotu wieńczy jej restrukturyzację po sprywatyzowaniu w 2000 r. W efekcie Opoczno uzyskiwało coraz lepsze wyniki finansowe. Np. w ubiegłym roku spółka miała zysk netto w wysokości 76,1 mln zł, czyli o blisko 70 proc. wyższy niż rok wcześniej. Z kolei przychody netto ze sprzedaży wzrosły w tym czasie z 361,2 mln do 401,2 mln zł.
Największymi konkurentami Opoczna są Grupa Paradyż, Cersanit i Ceramika Tubądzin (tzw. wielka czwórka). Sukcesem polskich producentów jest wyparcie z rynku płytek z importu, które jeszcze pod koniec lat 90. stanowiły blisko 60 proc. rynku. Obecnie - jak szacuje Opoczno - zaledwie 16 proc. płytek sprzedanych w kraju pochodzi z zagranicy.