Nowy ?Harry Potter" już lipcu

Nowa książka o przygodach Harry'ego Pottera jest już gotowa - poinformowało brytyjskie wydawnictwo Bloomsbury, do którego należą prawa do historii małego czarodzieja. Akcje tej firmy natychmiast zdrożały

"Harry Potter i książę półkrwi" ma zadebiutować w księgarniach 16 lipca 2005 r. To już szósta część przygód Harry'ego, która trafi na półki w jednocześnie w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

"Wiem, że wszyscy chcielibyście mieć to już na Gwiazdkę, ale jestem pewna, że ci z was, którzy świętują Boże Narodzenie, mają tego dnia lepsze rzeczy do zrobienia niż przegryzanie się przez moje pisanie. Z kolei ci, którzy nie obchodzą Bożego Narodzenia, zdecydowanie woleliby nie czekać na 25 grudnia" - napisała J.K. Rowling, autorka książki na swojej stronie internetowej.

Kurs akcji wydawcy serii książek o Harrym Potterze skoczył o 7,5 proc. Scholastic, wydający powieści J.K. Rowling na rynku amerykańskim, poinformował, że cena detaliczna nowej książki wyniesie 29,99 dol.

Piąta książka z serii, która ukazała się w 2003 r. po trzyletniej przerwie już w ciągu pierwszej doby została sprzedana w 5 mln egzemplarzy. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 250 mln książek o Harrym Potterze w ponad 60 językach.