Eureko o PZU

- Inwestycja w PZU ma charakter długookresowy. Ma to związek ze strategią rozwoju Eureko w Europie Środkowej i Wschodniej - czytamy w dokumencie przesłanym ?Gazecie? przez holenderską grupę finansową.

- Inwestycja w PZU ma charakter długookresowy. Ma to związek ze strategią rozwoju Eureko w Europie Środkowej i Wschodniej - czytamy w dokumencie przesłanym "Gazecie" przez holenderską grupę finansową.

Eureko chce, aby Grupa PZU była przejrzysta i notowana na giełdzie. Obiecuje też: wsparcie dla PZU w podnoszeniu poziomu obsługi klientów, utrzymanie silnej pozycji spółki na rynku oraz poprawę jej wyników finansowych.

Zagraniczny inwestor zamierza utrzymać znaki towarowe PZU oraz zapewnia, że "zdecydowana większość menedżerów najwyższego i średniego szczebla pozostanie narodowości polskiej". Holendrzy poparli plany ekspansji PZU w Europie Wschodniej, w tym na Litwie i Ukrainie.

Obecnie Grupę Eureko tworzą spółki ubezpieczeniowe: Achmea (Holandia), Friends First (Irlandia), Interamerican (Grecja), Union (Słowacja), Imperio France (Francja). Grupa rozpoczęła inwestycje w Bułgarii, Rumunii i na Cyprze.