Ludzie Rydzyka, Lepper i Podkański w Urugwaju

O. Tadeusz Rydzyk dziękuje milionerowi z Urugwaju Janowi Kobylańskiemu za finansowe wsparcie

- Bóg zapłać za wszelkie dobro - stwierdził w nocy z czwartku na piątek na antenie Radia Maryja. Przedstawiciele o. Rydzyka gościli na zorganizowanym przez Kobylańskiego zjeździe Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ), której jest prezesem. Kobylański w 1952 r. wyjechał do Paragwaju. Tam zbił fortunę dzięki współpracy z reżimem dyktatora gen. Alfredo Strössnera.

W czwartek w nocy czasu polskiego uczestnicy zjazdu spotkali się w nuncjaturze w Montevideo. Wysłannicy ojca dyrektora połączyli się "na żywo" ze studiem Radia Maryja w Toruniu.

- Bardzo mi miło przywitać księdza dyrektora! - zameldował się Kobylański. - Są tutaj też przedstawiciele, którzy jeszcze zostali z polityki polskiej, z parlamentu, jest przewodniczący Lepper i z PSL-u pan Podkański. Wszyscy razem łączymy się w poparciu dla pracy i dla księdza.

- Bardzo mile wspominam dwa lata temu spotkanie USOPAŁ-u i każde spotkanie z panem, również w tym roku - odparł o. Rydzyk. - Siły życzę i zdrowia. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

Dzięki pieniądzom znanego z antysemityzmu Kobylańskiego w Toruniu kosztem 40 mln zł powstaje dom akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. To pierwszy obiekt potężnego centrum o. Rydzyka Polonia in Tertio Millennio.