Stolica planuje wzrost przychodów i zysku

Firma kurierska Stolica spodziewa się w tym roku wzrostu przychodów o ok. 5 proc. Za rok obroty mają być wyższe o kolejne 7,7 proc. osiągając 207 mln zł - poinformowała we wtorek spółka.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez firmę podczas wczorajszej konferencji w ciągu trzech kwartałów tego roku obroty Stolicy wyniosły 158,8 mln zł. Spółka zakłada, że powiększy je o kolejne 34,1 mln. Zysk netto ma w tym roku wynieść 3,7 mln zł (do końca października firma wypracowała 2 mln zł). W 2003 r. spółka poniosła ponad 10 mln zł straty.

- Ostatnie miesiące roku są najlepsze w branży logistycznej - wyjaśnia Marcin Mizgalski rzecznik prasowy Stolicy. Jego zdaniem spółka osiągnęła ok. 20 proc. udział w polskim rynku przesyłek kurierskich. Duże nadzieje Stolica wiąże z podpisanymi niedawno umowami z FedEx, jedną z największych na świecie firm działających na rynku usług logistyczych, oraz ze zrzeszeniem europejskich firm kurierskich Netexpress. Za pośrednictwem FedEx Stolica dostarcza przesyłki głównie do USA - często są to np. wędliny wysyłane do Chicago. Jak powiedział Marcin Mizgalski największe obroty z zagranicą firma generuje z Małopolski, zwłaszcza Podhala.