Co nowego w telewizji?

Nowe studio w telewizji Polsat, "Wydarzenia" zamiast "Informacji", nowy program Tomasza Lisa i nowy szef "Wiadomości" w TVP, czyli jesienne przemiany w telewizyjnych dziennikach

"Co z tą Polską?" zapyta już dziś o godz. 21.35 Tomasz Lis w swoim autorskim programie publicystycznym w Polsacie. Jak zapowiada gospodarz, jego polityczny talk-show Polskę pokaże bez ogródek i tematów tabu. Lis i jego goście znani z okładek gazet będą komentować bieżące ważne wydarzenia polityczne, społeczne i gospodarcze. Na koniec godzinnego programu usłyszymy "prognozy Lisa", czyli co zdarzy się w Polsce w najbliższych dniach. Emisja w każdy czwartek, powtórki w poniedziałki po północy.

To jednak nie koniec nowinek w Polsacie. 11 października nowy program informacyjny "Wydarzenia" zastąpi "Informacje". Program wystartuje w nowym, utrzymanym w niebieskiej kolorystyce i większym studiu, z nową czołówką.

Od poniedziałku do piątku "Wydarzenia" o 18.30 poprowadzi Hanna Smoktunowicz. Zastąpi tym samym prowadzącą dotąd "Informacje" Dorotę Gawryluk. W weekendy ster przejmie Jarosław Gugała. W należącej do Polsatu telewizji TV4 poprowadzą je Artur Kaczmarski i Diana Bzdyra.

Od 1 października szykują się również zmiany w "Wiadomościach" TVP 1. Ich nowym szefem zostanie Dorota Warakomska, od lipca wicedyrektor ds. informacji i publicystyki w "Jedynce", widzom znana z "Panoramy" w TVP 2.