Personalne roszady w drogach

Osoba związana z unieważnionym ostatnio przetargiem na budowę drogi na Pomorzu ma zastąpić Dariusza Skowrońskiego, wiceministra infrastruktury, odpowiedzialnego za drogi i szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z kilku źródeł

Dariusz Skowroński przestanie być także generalnym dyrektorem dróg krajowych i autostrad oraz pełnomocnikiem rządu do spraw budowy dróg i autostrad. Jego następcą, jak podają nasze źródła, ma być inżynier budownictwa, który w latach 80. budował elektrownię atomową w Żarnowcu wraz z obecnym wiceministrem infrastruktury Ryszardem Janem Kurylczykiem. Osoba wskazywana przez nasze źródło była ostatnio zatrudniona w hiszpańskiej firmie Necso przy modernizacji odcinka drogi nr 7 z Kiezmarku do Jazowej w Pomorskiem. Pod koniec sierpnia GDDKiA zerwała kontrakt z Necso, zarzucając firmie "uporczywe uchylanie się" od wykonywania wartego 22,5 mln euro kontraktu. Zarzuty wobec Necso potwierdził brytyjski nadzór budowlany, który kontroluje wydawanie pieniędzy z UE zaangażowanych w tę inwestycję.

Według nieoficjalnych informacji planowane są też liczne zmiany na stanowiskach szefów terenowych oddziałów GDDKiA.

Mikołaj Karpiński, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Krzysztofa Opawskiego, odmówił komentarza do naszych pytań o planowane zmiany personalne. Komentarza odmówił też rzecznik prasowy GDDKiA Andrzej Maciejewski.