Wiceminister edukacji Anna Radziwiłł już pracuje

Narodowy Program Stypendialny, zmiany w podstawie programowej i nowa matura - to jedne z głównych zadań nowej wiceminister edukacji Anny Radziwiłł

Wczoraj Radziwiłł objęła urząd. Będzie odpowiadać za oświatę. - Dwa moje zadania, czyli prace nad zmianą podstawy programowej i ostateczne opracowanie Narodowego Programu Stypendialnego, wbrew pozorom ściśle się ze sobą łączą- mówi Radziwiłł. - Mają na celu to, by szkoła uczyła mądrzej - mądrzej w sensie i programu kształcenia, ale także choćby częściowej indywidualizacji samego sposobu nauczania, w czym mogą pomóc stypendia.

Wśród kluczowych zadań znalazły się też przygotowania do obowiązkowej od tego roku szkolnego nowej matury. - Wszyscy mamy przed nią tremę - przyznała Radziwiłł.

Na październik MENiS zaplanowało cykl spotkań z dyrektorami szkół, kuratorami oświaty i okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi, by rozwiać wątpliwości dotyczące regulaminu nowego egzaminu. - Do wiosny musimy też m.in. uzupełnić listę egzaminatorów maturalnych z języków obcych - podkreśliła wiceminister.

O nominację dla Anny Radziwiłł wystąpił minister edukacji Mirosław Sawicki. Przeciw jej kandydaturze protestowała część SLD. Radziwiłł była wiceministrem edukacji w rządzie Tadeusza Mazowieckiego i doradcą ministra edukacji w rządzie AWS-UW.